Google prowadzi prace nad nową platformą społecznościową

Google prowadzi prace nad nową platformą społecznościową

Nowa aplikacja firmy Google nosi nazwę Shoelace i ma łączyć ze sobą osoby o podobnych zainteresowaniach. Obecnie w Nowym Jorku trwają jej testy.

Krótko po zamknięciu platformy Google+, firma Google ponownie wkracza do świata serwisów społecznościowych – tym razem z aplikacją Shoelace.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Portal opiera się na lokalnych społecznościach i ma za zadanie łączyć ze sobą osoby na podstawie podobnych zainteresowań – możemy więc nawiązać kontakt z użytkownikami, aby wspólnie pójść na spacer z psem do parku lub dołączyć do zorganizowanej już grupy, by np. pograć w tenisa. Obecnie testy aplikacji prowadzone są w Nowym Jorku, zaś na tę chwilę dołączenie do serwisu wymaga specjalnego zaproszenia. Z czasem jednak dostępność usługi ma zostać rozszerzona.

Shoelace jest „dzieckiem” inkubatora Area 120, w którym pracownicy Google’a pracują nad ciekawymi projektami.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle aplikacja będzie dostępna w Polsce.

PS

Pod koniec marca br. LinkedIn wprowadził nową funkcję do swojej aplikacji – umawianie spotkań biznesowych podczas rozmowy, bez konieczności opuszczania platformy.

PS2

Wygląda na to, że już wkrótce w Snapchacie znajdzie się opcja, którą dobrze znamy z Facebooka – tworzenie wydarzeń oraz możliwość wysyłania zaproszeń na nie swoim znajomym.

PS3

W maju br. pojawiły się informacje o tym, że Spotify prowadzi testy nad własnymi relacjami. Tak zwane Storyline miałyby służyć artystom do tworzenia krótkich filmików na temat inspiracji oraz kulis powstawania wybranych utworów muzycznych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij