I Protect Nature: WWF chroni cuda natury dodając nową geolokalizację na Instagrama

I Protect Nature: WWF chroni cuda natury dodając nową geolokalizację na Instagrama

W ramach akcji „I Protect Nature” WWF wprowadziło na Instagrama nową geolokalizację i tym samym zachęca użytkowników platformy, aby nie ujawniali prawdziwej lokalizacji danego miejsca w trosce o zachowanie jego naturalności.

Okres wakacyjny to czas, gdy w naszych mediach społecznościowych dzień w dzień pojawiają się zdjęcia przedstawiające przepiękne miejsca z całego świata. Tym samym zdobywają one coraz większą popularność i stają się kolejną turystyczną destynacją wielu osób. Niestety to powoduje, że liczba idyllicznych i nietkniętych ludzką ręką miejsc powoli maleje.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z tego powodu francuski oddział organizacji WWF wraz z agencją Havas Paris stworzył nietypową kampanię zatytułowaną „I Protect Nature”, w ramach której do Instagrama wprowadzono nową geolokalizację o tej samej nazwie – jednocześnie organizacja zachęca użytkowników, by publikując zdjęcie przepięknego miejsca nie oznaczali jego faktycznej lokalizacji, lecz tę wymyśloną – wszystko po to, by zachować owy cud natury w takim stanie, w jakim jest.

PS

„Tygodniowo zjadamy tyle plastiku, ile ma go w sobie karta kredytowa” – brzmi jedno z haseł nowej kampanii WWF. Jej celem jest zwrócenie uwagi na palący problem tworzyw sztucznych zanieczyszczających nasze środowisko.

PS2

Przeglądając Instagrama marzą nam się luksusowe apartamenty, egzotyczne podróże, kolorowe drinki z widokami. Czasem pojawia się zazdrość, że influencerzy mogą, a my nie. Dzięki kampanii, opatrzonej hashtagiem #TooLaterGram, WWF i agencja TBWA w Paryżu zamieniły zazdrość na lekcję świadomości ekologicznej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij