Hotele Marriott wycofują przybory toaletowe jednorazowego użytku

Zmienimy Świat

dołącz do akcji

Hotele Marriott wycofują przybory toaletowe jednorazowego użytku

Sieć hoteli Marriott International poinformowała, że do grudnia 2020 roku wycofa ze wszystkich swoich placówek przybory toaletowe jednorazowego użytku i zastąpi je większymi dozownikami, które można na bieżąco uzupełniać.

Popularna sieć Marriott będzie stopniowo wycofywać ze swoich hoteli na całym świecie jednorazowe opakowania z szamponem, odżywką czy też żelem pod prysznic i zastępować je większymi dozownikami, które obsługa hotelowa będzie na bieżąco uzupełniać. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak przyznają przedstawiciele sieci – jeden taki pojemnik wielokrotnego użytku może pomieścić nawet 12 małych buteleczek ze środkami czystości, z których większość nie jest niestety poddawana recyklingowi. Decyzja firmy pozwoli więc zaoszczędzić jej nawet 500 milionów plastikowych butelek rocznie. 

Wymiana jednorazowych opakowań na wielokrotnego użytku dozowniki nastąpiła już w wielu hotelach sieci w Ameryce Północnej, a w niedalekiej przyszłości będzie wdrażana na kolejnych rynkach. Zmiany zostaną wprowadzone także w placówkach m.in. pod markami Courtyard by Marriott, Residence Inn, Fairfield by Marriott czy TownePlace Suites.

W lipcu br. sieć Marriott poinformowała o wycofaniu ze swoich obiektów na całym świecie plastikowych słomek, mieszadełek oraz innych przedmiotów jednorazowego użytku. W ten sposób zostanie wyeliminowanych z użycia nawet do miliarda produktów z tworzyw sztucznych rocznie.

PS

Od 23 czerwca br. na wyspie Bali oficjalnie obowiązuje zakaz używania plastikowych jednorazówek – dotyczy on nie tylko mieszkańców czy turystów, ale także przedsiębiorców.

PS2

Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej pojawiły się pierwsze z dziesięciu recyklomatów. Mieszkańcy Warszawy w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, otrzymają punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.

PS3

Parlament Europejski poparł wprowadzenie do 2021 roku zakazu sprzedaży jednorazowych sztućców, patyczków do uszu, słomek i mieszadełek z plastiku. Każda osoba, która nie zastosuje się do nowych zasad i będzie dalej zanieczyszczała środowisko, będzie musiała zapłacić wysoką karę.

PS4

Japonia jest jednym z największych producentów plastiku na świecie. Obecnie państwo to pracuje nad wprowadzeniem nowych przepisów, które zakazałyby dystrybucji darmowych torebek foliowych w sklepach. W ten sposób chce ono walczyć z zanieczyszczaniem mórz i oceanów.

PS5

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał rozporządzenie, w którym zakazał używania plastikowych jednorazówek w stołecznym ratuszu, urzędach dzielnicowych i wszystkich jednostkach organizacyjnych miasta.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij