Czeski Rossmann testuje automaty do napełniania butelek

Czeski Rossmann testuje automaty do napełniania butelek

W wybranych drogeriach sieci Rossmann w Czechach marka Henkel umieściła specjalne automaty m.in. ze środkami czystości – klienci mogą napełniać tymi detergentami swoje wielokrotnego użytku butelki.

W ubiegłym roku pisaliśmy o nietypowym projekcie poznańskiej firmy, która stworzyła Cosmetomat, czyli specjalny automat do sprzedaży środków czystości, którymi napełnia się własne pojemniki. Teraz okazuje się, że podobne rozwiązanie testowane jest w wybranych czeskich drogeriach Rossmann.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Firma Henkel umieściła w sklepach popularnej niemieckiej sieci specjalne automaty z takimi produktami, jak np. płyny do płukania tkanin, płyny do mycia naczyń, szampony, czy też żele pod prysznic. Po dokonaniu zakupu, klienci mogą napełniać tymi detergentami swoje własne opakowania wielokrotnego użytku.

Projekt ten jest na razie w fazie testu i na tę chwilę nie wiadomo, czy podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone także na inne rynki.

PS

Z myślą o ograniczeniu zużycia plastiku i promowaniu przyjaznych środowisku nawyków zakupowych, Carrefour wprowadza dla swoich klientów możliwość zakupów produktów na wagę do ich własnych wielorazowych opakowań we wszystkich swoich sklepach w Polsce.

PS2

Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej pojawiły się pierwsze z dziesięciu recyklomatów. Mieszkańcy Warszawy w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, otrzymają punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij