Wielka Zwrotka Ż: Żywiec odwraca etykietę na rzecz ochrony środowiska

Wielka Zwrotka Ż: Żywiec odwraca etykietę na rzecz ochrony środowiska

Żywiec ruszył z akcją „Wielka Zwrotka Ż”, której celem jest zachęcenie konsumentów do oddawania tych najbardziej ekologicznych opakowań, w jakich dostępne jest piwo. Do sprzedaży trafiły też butelki marki z odwróconą etykietą, mające zaakcentować start prospołecznej inicjatywy firmy.

Zmiany klimatyczne to jeden z najpoważniejszych problemów, jakiemu musimy stawić czoło w najbliższych latach. Tymczasem, wielu z nas uważa, że nie ma mocy sprawczej, aby chociaż w niewielkim stopniu wpłynąć pozytywnie na środowisko. Rozwiązaniem mogą być małe kroki, takie jak oddawanie butelek zwrotnych. Żywiec, organizując akcję „Wielka Zwrotka Ż”, chce sprawić, by stało się to powszechnym nawykiem.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Butelka zwrotna to bowiem najbardziej przyjazne środowisku opakowanie, mogące krążyć w obiegu nawet 25 razy – gdy tylko zostaje zwrócona do sklepu, otrzymuje kolejne życie, które może trwać ponad 5 lat. Ma to realny wpływ na ograniczenie ilości odpadów oraz emisji CO2 do atmosfery. 

W ramach inicjatywy do sklepów biorących udział w akcji można oddawać wszystkie butelki zwrotne Żywca, także bez paragonu. Za każdą butelkę zwróconą bez paragonu, sklep wypłaci 0,35 zł (cena sugerowana).

Obecnie w akcji bierze udział ponad 6,5 tys. sklepów, a marka Żywiec stara się, aby ta liczba wciąż rosła. Spis sklepów dostępny jest na stronie.

PS

W grudniu 2019 roku marka Żywiec zachęcała mieszkańców Żywca do oddawania butelek zwrotnych bez paragonu w świątecznej akcji na rzecz środowiska. Oddając je w specjalnej strefie, która stanęła na żywieckim Rynku, mieszkańcy wsparli posadzenie drzew tlenowych.

PS2

Dzięki Kompanii Piwowarskiej w Poznaniu łatwiej będzie zwrócić butelki po piwie. 9 sierpnia br. w pobliżu Lech Browary Wielkopolski został uruchomiony punkt, w którym można oddać butelkę zwrotną każdego producenta i otrzymać za nią kaucję od 0,3 zł do 0,5 zł.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij