Barbie stawia na różnorodność – będzie lalka bez włosów, z bielactwem, a także Ken z długimi włosami

Barbie stawia na różnorodność – będzie lalka bez włosów, z bielactwem, a także Ken z długimi włosami

Firma Mattel niedawno ogłosiła wprowadzenie nowych, zróżnicowanych modeli lalek w kolekcji Fashionistas. Już wkrótce w ofercie marki będzie m.in. Barbie bez włosów, z bielactwem, ze złotą protezą, czy też Ken z rudymi włosami.

Firma Mattel już niejednokrotnie pokazała, że najsłynniejsze lalki na świecie idą z duchem czasu. Coraz rzadziej na półkach sklepowych zobaczymy Barbie z idealną sylwetką i z długimi blond włosami, a raczej taką, która ma nieco pulchniejsze kształty lub ciemniejszy kolor skóry. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowe modele Barbie stopniowo wprowadzane są do kolekcji Fashionistas, która poprzez swoją różnorodność ma inspirować dziewczynki do tworzenia nowych, własnych historii oraz pomóc im znaleźć lalkę, z którą będą się utożsamiać. W ubiegłym roku na przykład Mattel zaprezentował lalkę na wózku inwalidzkim oraz z protezą nogi. Z kolei we wrześniu 2019 roku w ramach inicjatywy „Creatable World” firma wprowadziła do swojej oferty neutralne płciowo Barbie. Działanie to miało na celu przełamanie wszelkich stereotypów dotyczących najpopularniejszej lalki na świecie, a także jej męskiego odpowiednika – Kena.

Teraz firma Mattel ogłosiła wprowadzenie do kolekcji Fashionistas kolejnych zróżnicowanych modeli: lalkę bez włosów, lalkę z ciemniejszą karnacją, posługującą się złotą protezą kończyny, Barbie z bielactwem, a także Kena z długimi włosami oraz w kolorze rudym. 

 

Nowa kolekcja lalek Barbie dostępna będzie w Polsce od lutego 2020 roku. 

PS

W lipcu 2019 roku Barbie i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) nawiązały współpracę, której celem było inspirowanie dziewczynek do poznawania nauk ścisłych, a w przyszłości do wstępowania w szeregi astronautów, inżynierów i badaczy kosmosu.

PS2

W marcu 2019 roku firma Mattel świętowała urodziny najsłynniejszej lalki na świecie – Barbie – która już od 60 lat inspiruje dziewczynki, zachęcając do wiary w swój nieograniczony potencjał oraz do spełniania marzeń.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij