Wałbrzych wprowadza zakaz używania i sprzedaży plastikowych toreb

Wałbrzych wprowadza zakaz używania i sprzedaży plastikowych toreb

Władze miasta Wałbrzych przyjęły projekt ustawy, która zakazuje sprzedaży foliówek w sklepach, a także używania ich w wybranych strefach w mieście.

W ubiegłym roku Wałbrzych jako pierwsze miasto w Polsce wprowadziło zakaz używania plastikowych jednorazówek w instytucjach miejskich, a także na imprezach organizowanych przez miasto. Teraz władze tej miejscowości idą o krok dalej, bowiem 30 stycznia br. przyjęty został projekt ustawy zakazujący sprzedaży foliówek w sklepach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowe przepisy wejdą w życie 23 marca br. i będą dotyczyły wszystkich sklepów na terenie Wałbrzycha. Ponadto, w mieście pojawią się także specjalne Strefy bez Plastiku Jednorazowego – m.in. w szkołach, bibliotekach, czy też na Zamku Książ. W takich miejscach będzie obowiązywać zakaz używania, sprzedaży, a nawet posiadania plastiku jednorazowego. 

Za złamanie zakazu początkowo będą upomnienia, lecz jeśli przepisy będą łamane nagminnie, to wówczas kara wyniesie nawet do 500 zł. 

PS

Dbanie o środowisko i jego ochrona staje się obecnie silnym trendem w społeczeństwie. Coraz więcej firm i organizacji podejmuje się działań mających na celu zapobieganie dalszej degradacji środowiska. A jak na tym tle wypadają instytucje rządowe, władze miast i jakich działań się podejmują?

PS2

Watykan jest kolejnym państwem, które chce w znacznym stopniu wyeliminować zużycie jednorazowego plastiku. Ponadto, kraj ten wprowadził nowy system gospodarowania odpadami, dzięki czemu aż 98% tzw. specjalnych odpadów podlega segregacji.

PS3

W Warszawie można znaleźć specjalne automaty, w których w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, można otrzymać punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij