Be a Lady They Said: Aktorka Cynthia Nixon prezentuje manifest o trudach bycia kobietą

Be a Lady They Said: Aktorka Cynthia Nixon prezentuje manifest o trudach bycia kobietą

Kilka dni temu do sieci trafił nietypowy spot stworzony przez twórców magazynu dla kobiet „Girls. Girls. Girls.”. Aktorka i działaczka społeczna Cynthia Nixon odczytuje w nim manifest o trudach bycia kobietą.

„Nie bądź za gruba”, „nie bądź za chuda”, „nie mów za głośno”, „nie mów za dużo”, „nie rządź się”, „nie bądź taka emocjonalna” – tak brzmi fragment manifestu, który w 2017 roku napisała amerykańska studentka Camille Rainville. Z pozoru przypominający nieco zlepek różnych poleceń, tekst tak naprawdę przedstawia nakazy i zakazy, które słyszą kobiety każdego dnia. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tuż przed zbliżającym się dniem kobiet, twórcy magazynu „Girls. Girls. Girls.” postanowili złożyć swego rodzaju hołd wszystkim przedstawicielkom płci żeńskiej i stworzyli krótkie wideo, w którym aktorka i działaczka społeczna Cynthia Nixon czyta manifest Camille Rainville o trudach bycia kobietą. 

Spot został wyreżyserowany przez Paula McLeana. 

PS

Kampania promująca nową kolekcję adidas Originals, stworzoną we współpracy z muzykiem Pharrellem Williamsem, jest swego rodzaju hołdem złożonym kobietom. W projekcie wystąpiły m.in. aktywistki i artystki, które reprezentują siłę płci żeńskiej.

PS2

„Jej miejsce jest w kuchni... bo jest dietetyczką” – to jedno z wielu haseł kampanii PPS, firmy z RPA zajmującej się dostarczaniem usług finansowych. Celem akcji była walka ze stereotypami na temat kobiet.

PS3

Akademia Filmowa nie zgodziła się na emisję reklamy zestawów poporodowych marki Frida Mom podczas tegorocznej gali Oscarów, bo w zbyt realistyczny sposób przedstawiała problemy kobiet po porodzie. Spot szybko stał się viralem na YouTubie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij