Światowa Organizacja Zdrowia dołączyła do TikToka – będzie walczyć z fake newsami na temat koronawirusa

Światowa Organizacja Zdrowia dołączyła do TikToka – będzie walczyć z fake newsami na temat koronawirusa

Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła założyć konto na popularnym portalu społecznościowym TikToku, by edukować internautów na temat koronawirusa. Jednocześnie WHO chce walczyć z masą fałszywych informacji na temat epidemii.

Koronawirus to ostatnimi czasy temat najczęściej pojawiający się w światowych mediach. Niektóre publikacje związane z epidemią są prawdziwe, lecz są też i takie, które powielają jedynie fałszywe informacje dotyczące wirusa. Takich jest niestety coraz więcej. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z fake newsami na temat koronawirusa postanowił walczyć już m.in. Facebook. Przedstawiciele portalu poinformowali bowiem, że z serwisu będą usuwane nieprawdziwe treści na jego temat, w tym m.in. te dotyczące „alternatywnych” sposobów leczenia. Teraz z dezinformacją postanowili walczyć eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia, wykorzystując do tego popularną ostatnio platformę – TikToka.

WHO założyło bowiem swój własny profil w tym serwisie, aby edukować internautów na temat koronawirusa. Do tej pory organizacja opublikowała dwa filmiki – w tym pierwszym ekspertka opowiada, jak chronić się przed zarażeniem wirusem, natomiast w drugim wideo poruszony został temat masek ochronnych – kiedy i jak powinno się je zakładać na twarz. 

PS

Pod koniec lutego br. Intel, tytularny sponsor zawodów Intel Extreme Masters, opublikował oficjalne oświadczenie, w którym poinformował o wycofaniu się z udziału w finale wydarzenia. Ma to związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

PS2

Podczas gdy cały świat z przerażeniem obserwuje rozprzestrzenianie się koronawiarusa, niektórzy instagramerzy postanowili skorzystać z rozgłosu, jaki powstał wokół tej epidemii i zaczęli oznaczać swoje posty hashtagiem #coronavirus.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij