Pałac festiwalu w Cannes stał się ośrodkiem dla bezdomnych i ich psów

Pałac festiwalu w Cannes stał się ośrodkiem dla bezdomnych i ich psów

Tegoroczny festiwal filmowy w Cannes został przełożony ze względu na pandemię koronawirusa. W związku z tym władze miasta postanowiły tymczasowo przekształcić pałac, w którym rokrocznie odbywa się wydarzenie, na ośrodek dla bezdomnych i ich psów.

73. Festiwal Filmowy w Cannes planowo miał rozpocząć się już 12 maja br. Jednakże z uwagi na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa, organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu wydarzenia na późniejszy termin. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jednocześnie postanowili wesprzeć władze miasta w walce z wirusem i udostępnili główną siedzibę festiwalu, czyli Palais des Festivals – teraz tymczasowo mieści się tam ośrodek dla bezdomnych, a także ich psów.

Osoby potrzebujące, które szukają tam schronienia na czas pandemii, otrzymują nie tylko miejsce do spania, ale także ciepłe posiłki. Do dyspozycji mają też pokój rozrywek z telewizorami i grami komputerowymi oraz prysznice.

Natomiast dla psów przygotowano specjalne klatki kennelowe. 

Jak poinformowała przedstawicielka władz miasta Cannes Dominique Aude-Lasset – codziennie w tymczasowym ośrodku nocuje od 50 do 70 osób. Co istotne, każdy wchodzący do budynku ma badaną temperaturę, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa tym miejscu.

PS

Australijska organizacja Beddown, która pomaga osobom potrzebującym, wpadła na nietypowy pomysł wykorzystania pustych miejsc parkingowych na parkingu podziemnym w Brisbane – przekształciła je w wygodne łóżka dla bezdomnych.

PS2

Po wnikliwym badaniu rynku oraz współpracy z bezdomnymi firma Ample Labs postanowiła stworzyć chatbota Chalmers, który pomaga osobom w potrzebie znaleźć miejsce do spania, a także punkty, w których otrzymają darmowy posiłek.

PS3

LinkedOut to francuska platforma społecznościowa, która nawiązuje do funkcjonalności LinkedIna, lecz jej główna misja jest nieco inna – projekt ma na celu pomóc osobom bezdomnym w znalezieniu pracy.

PS4

W grudniu 2018 roku w Sztokholmie pojawiły się 53 billboardy, które wskazują bezdomnym drogę do najbliższych schronisk w momencie, gdy temperatura sięgnie do minus siedmiu stopni.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij