Facebook wprowadza nową reakcję w związku z pandemią koronawirusa

Facebook wprowadza nową reakcję w związku z pandemią koronawirusa

Facebook postanowił wprowadzić nową reakcję, nawiązującą do obecnej sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy – za jej pomocą będziemy mogli wyrazić troskę, wsparcie wobec innych użytkowników portalu. Podobna ikonka pojawi się też w Messengerze.

Do tej pory na Facebooku mogliśmy korzystać z sześciu reakcji – oprócz charakterystycznej ikonki „Lubię to”, mieliśmy również do wyboru przyciski m.in. wyrażające złość, zdziwienie czy też rozbawienie. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz popularny portal społecznościowy postanowił wprowadzić nową reakcję, która nawiązuje do pandemii koronawirusa – czyli czasów, w których jesteśmy odizolowani od reszty, w większości przypadków nawet od rodziny i obawiamy się o własne zdrowie, a także naszych bliskich. 

W związku z tym użytkownicy serwisu dostali teraz możliwość wyrażenia pod postami reakcji o nazwie „Care”, która symbolizuje troskę, a także wsparcie wobec innych osób. Co więcej, nowa ikonka dostępna będzie zarówno na Facebooku, jak i na Messengerze – z tą różnicą, że w portalu społecznościowym występuje ona jako emotikon przytulający serce, a w komunikatorze – jako pulsujące fioletowe serce.

Facebook udostępnia nową reakcję globalnie i ma ona pojawić się u wszystkich użytkowników jeszcze w tym tygodniu. 

Na tę chwilę nie wiadomo czy reakcja zostanie wprowadzona do portalu na stałe. 

PS

Przedstawiciele Facebooka zapowiedzieli walkę z rozprzestrzenianiem się fałszywych informacji na temat koronawirusa. Z portalu społecznościowego usuwane będą nieprawdziwe treści na jego temat, w tym m.in. te dotyczące „alternatywnych” sposobów leczenia.

PS2

Facebook uruchomił właśnie fukcję Community Help w Polsce. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą prosić o pomoc lub oferować ją tym, którzy są w potrzebie w związku z epidemią.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij