Facebook wprowadza Messenger Rooms, czyli „pokoje” do rozmów grupowych

Facebook wprowadza Messenger Rooms, czyli „pokoje” do rozmów grupowych

Facebook ogłosił właśnie globalne uruchomienie Pokojów na Messengerze (Messenger Rooms) – nowego narzędzia umożliwiającego grupowe rozmowy wideo, do których można dołączyć w ich trakcie.

W czasach pandemii koronawirusa, a także w związku z faktem, że większość firm wprowadziła dla swoich pracowników pracę zdalną, wideokonferencje zaczęły przeżywać prawdziwy rozkwit. A raczej aplikacje oraz narzędzia, które umożliwiają organizowanie rozmów grupowych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nie umknęło to uwadze Facebooka, który widząc jaką popularność w ostatnich kilkunastu dniach zdobył Zoom, czyli platforma do wideokonferencji, postanowił wprowadzić nową usługę o nazwie Messenger Rooms.

Pokoje mogą być tworzone bezpośrednio z Messengera lub Facebooka, a wkrótce także poprzez Instagram Direct, WhatsApp i Portal. Co istotne, założyciele Pokojów mają pełną kontrolę nad tym, kto do nich dołącza i kto je widzi – np. gdy administrator nie będzie chciał, by więcej osób dołączyło do rozmowy, może zamknąć dostęp do Pokoju. Założyciel grupy może również usunąć poszczególne osób z konwersacji.

Użytkownicy zaś mogą łatwo odkrywać i wchodzić do otwartych dla nich Pokojów z poziomu Facebooka, ale możliwe jest dołączenie do grupy również za pośrednictwem linka – w związku z czym nie jest konieczne posiadanie konta na Facebooku.

Co więcej, podobnie jak w przypadku tradycyjnych rozmów wideo na Messengerze, uczestnicy mają do dyspozycji gamę zabawnych filtrów rzeczywistości rozszerzonej i tła. Pokoje umożliwiają spędzanie czasu nawet z 50 osobami oraz nie mają ograniczenia czasowego.

Nowe narzędzie będzie stopniowo udostępnione użytkownikom na całym świecie w ciągu najbliższych tygodni.

PS

Epidemia koronawirusa sprawiła, że część firm było zmuszonych przejść na pracę zdalną. Przedstawiamy więc 5 zasad, dzięki którym praca z domu nie zakończy się klapą.

PS2

23 kwietnia br. Instagram udostępnił w Polsce nową funkcję, która ma na celu wsparcie małych, lokalnych restauracji – dzięki specjalnej naklejce będziemy mogli złożyć zamówienie w ulubionej restauracji poprzez InstaStories.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij