Seksistowska reklama LG na TikToku, o której mówi cały świat

Seksistowska reklama LG na TikToku, o której mówi cały świat

Polski oddział marki LG opublikował na swoim profilu na TikToku seksistowską reklamę, która szybko wzbudziła kontrowersje wśród użytkowników z całego świata. Firma już usunęła spot i przeprosiła.

Polski oddział południowokoreańskiego producenta telefonów i telewizorów opublikował na swoim profilu na TikToku krótki spot, w którym chciał zareklamować urządzenie DualScreen. Marka postanowiła jednak zaprezentować zastosowanie produktu w dość kontrowersyjny sposób.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W tiktokowym spocie marki LG widzimy bowiem starszego mężczyznę, który robi od tyłu zdjęcia młodej kobiecie ubranej w krótką spódniczkę. Dziewczyna w pewnym momencie zauważa, co robi bohater reklamy i prosi go o pokazanie telefonu jako dowód – na ekranie widzi jednak tylko niewinne selfie starszego mężczyzny. 

Ostatecznie okazuje się, że bohater faktycznie robił po kryjomu zdjęcia kobiecie, lecz dzięki urządzeniu DualScreen udało mu się to zamaskować przed dziewczyną.

O filmie szybko zrobiło się głośno w internecie – użytkownicy z całego świata uznali reklamę za seksistowską, co głośno postanowili skomentować w swoich mediach społecznościowych. 

W odpowiedzi na kontrowersje marka LG usunęła spot i wydała oficjalne oświadczenie, w którym przeprosiła i przyznała, że „treść niedawno opublikowanego wideo na kanale Tik Tok była niezgodna ze standardami i polityką komunikacyjną LG Electronics”.  

PS

Marka Volkswagen znalazła się w ogniu krytyki tuż po wyemitowaniu reklamy nowego modelu Golfa – internauci zarzucili firmie rasizm i nawiązywanie do ruchów białej supremacji.

PS2

Kampania niemieckiego ministerstwa transportu miała na celu promować bezpieczną jazdę na rowerze z użyciem kasku na głowę. Została jednak skrytykowana za seksizm.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij