Wszystko na temat sprzedaży na LinkedInie – za darmo

Wszystko na temat sprzedaży na LinkedInie – za darmo

Czy LinkedIna należy traktować jako Święty Graal dla marketingu B2B? Czy wskaźnik Social Selling Index należy brać na poważnie? Czy im większa sieć kontaktów, tym większa gwarancja sukcesu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w wydanym właśnie ebooku „Skuteczna sprzedaż na LinkedInie".

80-stronicowa pozycja składa się z siedmiu rozdziałów. Można z nich dowiedzieć się, jak wyglądają praktyczne działania sprzedażowe, a także strategie pozyskiwania klientów na LinkedInie. Nie zabrakło także informacji o elementarnych zasadach zakładania profilu zawodowego pod kątem działań biznesowych. Całość materiału tworzy spójny przewodnik po nowoczesnym handlu B2B w sferze digital - w ujęciu praktycznym, jak i zaadaptowanym do warunków polskich. Autor Marcin Niewęgłowski - współwłaściciel Digital Now oraz autor newslettera o LinkedInie – LinkedIn Insights – skupił się ukazaniu realnych możliwości marketingu B2B na tej platformie, dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem, jak i ciekawymi obserwacjami.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Ze sprzedażą na LinkedInie jest trochę jak z legendarnym potworem z Loch Ness – wiele osób o nim słyszało, ale nikt nie widział na własne oczy. Jest ona możliwa, co pokazała m.in. historia sukcesu firmy Revolut w Polsce. Trzeba jednak przyznać, iż efekty nie pojawiają się natychmiast. Przekształcenie kontaktów w kontrakty z LinkedIna może trwać od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy. Po za tym ten proces nie musi wcale dziać się cały czas na tej platformie. Z drugiej strony wspomniana sprzedaż może nigdy nie sfinalizować się z braku potencjalnych odbiorców – wyjaśnia Niewęgłowski.

W ebooku poświęcono nieco miejsca na odczarowanie mitów narosłych wokół LinkedIna. Dotyczą one m.in. nadmiernego przywiązywania wagi do danych ilościowych (zasięg postów oraz interakcje pod nimi), a także jednowymiarowym traktowaniu serwisu (który jakoby sam z siebie ma na wstępie gwarantować sprzedaż).

Jak sam autor przyznaje, ebook powstał z luki edukacyjnej, która jego zdaniem panuje w tej sferze. Według Niewęgłowskiego brakowało do tej pory pozycji, która osobom (posiadającym podstawową wiedzę o LinkedInie) pomogła podnieść swoje kompetencje w zakresie na poziom średnio zaawansowany.

– Często w tematyce marketingu i sprzedaży na LinkedIn można zauważyć tzw. skok na głęboką wodę. Nie ma łagodnego przejścia pomiędzy podstawami tzw. social sellingu, a pełni zaawansowanym podejściem związanym z chociażby lead nurturingiem oraz możliwościami Sales Navigatora. Konsekwencją tego jest wielkie rozczarowanie platformą – wyjaśnia autor „Skutecznej sprzedaży na LinkedInie”.

Stąd też z uwagi na specyfikę ebooka temat m.in. Sales Navigatora, który jest zaawansowanym narzędziem marketingowym, nie został szerzej opisany. Natomiast najważniejszą zaletą pozycji jest zachowanie wyraźnego sznytu polskich przykładów oraz realiów działań sprzedażowych na tej platformie.

Marcin Niewęgłowski zajmuje się praktycznie tematem marketingu i sprzedaży na LinkedInie od kilku lat. Ma on na swoim koncie współprace z klientami z wielu branż (przemysł, energetyka, reklama/ marketing, FMCG, transport, prawo, nowoczesne technologie).

Ebook „Skuteczna sprzedaż na LinkedInie” można pobrać tutaj.

NowyMarketing jest patronem medialnym ebooka.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij