MeWe to portal społecznościowy, który reklamuje się jako „anty-Facebook”. Ma już 8 mln użytkowników i właśnie wchodzi do Polski

MeWe to portal społecznościowy, który reklamuje się jako „anty-Facebook”. Ma już 8 mln użytkowników i właśnie wchodzi do Polski

MeWe to platforma społecznościowa, która na pierwszym miejscu stawia na bezpieczeństwo i ochronę danych użytkowników. Jest też całkowicie wolna od jakichkolwiek reklam. Portal zdążył już zgromadzić ponad 8 mln użytkowników i jest dostępny w polskiej wersji językowej.

W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest nam zachować naszą prywatność w internecie – wiele naszych danych, które udostępniliśmy na danym portalu społecznościowym, jest bowiem wykorzystywanych dalej przez osoby trzecie np. do targetowania reklam internetowych. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tuż po wybuchu licznych skandali z Facebookiem w roli głównej, które dotyczyły danych osobowych internautów, niektórzy użytkownicy postanowili skasować swoje profile z jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych.

Teraz dobrą alternatywą dla takich osób może być MeWe – platforma, która nie boi się mówić o sobie „anty-Facebook”, a jej hasłem przewodnim jest #Not4Sale. 

Największą różnicą między wspomnianym portalem, a serwisem Marka Zuckerberga jest całkowity brak reklam, a także tzw. Karta Praw Prywatności, dzięki której użytkownicy mają dostęp do swoich danych. Dzięki niej internauci: mają pewność, że treści, którymi się dzielą, pozostaną ich własnością i nie zostaną sprzedane innym podmiotom, mają pełną kontrolę nad tym, co jest wyświetlane na ich tablicy, a także mają prawo w dowolnym momencie usunąć swoje konto, a wraz z nim wszystkie dostępne na swoim profilu dane. 

MeWe powstał co prawda już kilka lat temu, lecz dopiero teraz dostępny będzie dla polskich użytkowników. Do tej pory udało mu się już zgromadzić ponad 8 mln użytkowników. 

PS

Firma Marka Zuckerberga pracuje aktualnie nad nową funkcją, która pozwoli nam zwiększyć naszą prywatność na popularnym komunikatorze – Messengerze. Dostęp do aplikacji byłby chroniony specjalnym kodem dostępu.

PS2

28 stycznia br. przedstawiciele Facebooka poinformowali o wprowadzeniu funkcji Off-Facebook Activity – dzięki niej użytkownicy będą mogli zarządzać swoimi danymi, które są udostępniane reklamodawcom.

PS3

Facebook chce walczyć z wizerunkiem firmy, która nie dba o prywatność swoich użytkowników i w związku z tym postanowił otworzyć tzw. pop-upowe kawiarnie w Wielkiej Brytanii, w których będzie m.in. edukować na temat prywatności w serwisie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij