W Warszawie pojawiło się nowe miejsce zero waste – Podzielnia

W Warszawie pojawiło się nowe miejsce zero waste – Podzielnia

Na warszawskich Bielanach pojawiła się Podzielnia, czyli nowe miejsce w duchu zero waste, w którym każdy może zostawić swoje rzeczy, których nie używa i jednocześnie znaleźć coś „nowego” dla siebie.

Podzielnia to swego rodzaju OLX czy Allegro, lecz w formie fizycznego sklepu – chociaż sklep to za dużo powiedziane, bowiem ideą miejsca jest nie sprzedaż produktów, a wymiana. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Stworzony w duchu zero waste punkt znajduje się na warszawskich Bielanach i otwarty jest dla wszystkich tych, którzy mają w domu ubrania, książki, zabawki, gadżety itp., których już nie używają. Zamiast je wyrzucać, wystarczy przynieść je do zlokalizowanej przy ul. Kasprowicza 18 Podzielni i zostawić, by czekały tam na swoich nowych właścicieli.

Jedynym warunkiem jest to, że pozostawione przez nas rzeczy muszą być sprawne i w dobrym stanie. 

Jak mówią twórcy miejsca, główną ideą Podzielni jest promowanie ruchu zero waste, a także zachęcanie społeczeństwa do upcyklingu i ograniczania wszechobecnego konsumpcjonizmu. 

PS

Symbioza to nowe miejsce na mapie Katowic w duchu zero waste. Nie znajdziemy tam plastikowych opakowań – wszystkie produkty będziemy mogli spakować do naszych własnych pudełek wielokrotnego użytku.

PS2

Zero waste to hasło, które w 2019 roku przeżywało swój rozkwit. Mówili o tym aktywiści społeczni, osobistości medialne, a nawet marki w swoich kampaniach. Czym dokładnie jest i na czym polega nurt zero waste?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij