Orange w nowej kampanii zachęca do dawania drugiego życia starym telefonom

Orange w nowej kampanii zachęca do dawania drugiego życia starym telefonom

Marka Orange ruszyła z nową kampanią pod hasłem „Giving your old phone a second life is child's play”, za pomocą której zachęca społeczeństwo do dawania drugiego życia starym telefonom.

W obecnych, przesiąkniętych nowym technologiami czasach mało kiedy zastanawiamy się dwa razy, zanim wymienimy sprzęt na nowy. Jeżeli psuje nam się telefon, bądź komputer, najczęściej kupujemy w jego miejsce całkowicie nowe urządzenie. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Takie zachowanie niestety wpływa negatywnie na naszą planetę – a już zwłaszcza w przypadku telefonów komórkowych, wykonanych z plastiku, szkła, czy też innych materiałów, których nie można poddać recyklingowi.

W związku z tym firma Orange ruszyła z nową kampanią, za pomocą której zachęca społeczeństwo do dawania drugiego życia starym telefonom. 

W ramach kampanii marki powstał spot, który w poruszający sposób pokazuje, jak początkowo uwielbiany, a następnie odłożony w zapomnienie sprzęt może zostać wykorzystany ponownie mimo swoich lat.  

Co ciekawe, w ramach kampanii marka Orange już wkrótce uruchomi w Europie kilka programów, których celem będzie zachęcanie klientów do zwrotu lub recyklingu starych telefonów, a także do naprawy oraz zakupu tych odnowionych.    

Za realizację odpowiada agencja Publicis Conseil.

PS

Back Market, francuski sklep zajmujący się sprzedażą używanego sprzętu, w swojej ubiegłorocznej kampanii przekonywał, że tzw. refurbished, czyli odnowiony sprzęt jest lepszym wyborem niż nowy produkt, m.in. z uwagi na jego wpływ na nasze środowisko.

PS2

Organizatorzy przyszłorocznych letnich igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Tokio, wpadli na niezwykły pomysł wykorzystania starych urządzeń elektrycznych, takich jak smartfony czy komputery – stworzyli z nich medale.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij