Izrael pierwszym krajem, który zakazuje sprzedaży futer

Izrael pierwszym krajem, który zakazuje sprzedaży futer

Rząd Izraela zapowiedział wprowadzenie zakazu powszechnego handlu futrami naturalnymi, poza specjalnie zatwierdzonymi przypadkami. Kary za złamanie przepisu będą wysokie.

Do tej pory jedynie niektóre miasta wprowadziły podobny zakaz – mowa tutaj chociażby o brazylijskim São Paulo czy też amerykańskim stanie Kalifornia. Izrael byłby więc pierwszym krajem, który przyjąłby taki przepis.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

O planowanym wprowadzeniu zakazu handlu futrami naturalnymi poinformowała tamtejsza minister środowiska Gila Gamliel. Podczas swojego wystąpienia stwierdziła, że przemysł futrzarski „powoduje zabijanie setek milionów zwierząt na całym świecie i wiąże się z nieopisanym okrucieństwem i cierpieniem”. Przyznała też, że wykorzystywanie w tym kontekście futer naturalnych jest niemoralne. 

Jak zapowiedziała Gila Gamliel, w ramach nowych przepisów znacznie zostaną zaostrzone kryteria, na podstawie których będzie można uzyskać pozwolenie na sprzedaż naturalnych futer – prawdopodobnie będzie to możliwe wyłącznie w celach naukowych, edukacyjnych oraz religijnych.

Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, wówczas złamanie zakazu sprzedaży będzie się wiązać z karą grzywny w wysokości do 22 tys. dolarów (ok. 83 tys. złotych) lub rokiem pozbawienia wolności.

PS

Prada Group, właściciel takich marek jak m.in. Prada czy Miu Miu, w ramach współpracy z koalicją Fur Free Alliance postanowiła zrezygnować z wykorzystywania futer zwierzęcych we wszystkich swoich kolekcjach.

PS2

Znana polska marka streetwearowa Local Heroes przystępuje do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer (Fur Free Retailer). Ten krok to zobowiązanie do projektowania ubrań bez użycia futer zwierzęcych oraz wyraz poparcia dla etycznej mody.

PS3

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Otwarte Klatki ruszyło z kampanią pod hasłem „Cena Futra”, w ramach której aktywiści dążą do zakazu hodowli zwierząt na futro w Polsce. W akcję włączyły się aktorki Magdalena Różczka i Maja Ostaszewska oraz blogerka Macademian Girl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij