W ramach akcji Stowarzyszenia Otwarte Klatki „Cena Futra” w warszawskiej przestrzeni miejskiej pojawiły się billboardy z ambasadorkami kampanii trzymającymi w rękach oskórowaną norkę – najczęściej zabijane w naszym kraju zwierzę futerkowe. Nośniki reklamowe zostały wystylizowane na plakat filmowy, który okrasza hasło „Kulisy przemysłu futrzarskiego”.
Według badań przeprowadzonych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat we wrześniu br. na zlecenie Stowarzyszenia Otwarte Klatki aż 73% społeczeństwa uważa hodowanie i zabijanie zwierząt dla ich futra za niedopuszczalne. Ponadto, przemysł futrzarski jest w kryzysie – produkcja skór w przeciągu ostatnich lat spadła o prawie 50%.
Zobacz również
– Bardzo zależy nam na tym, żeby nasza kampania została zauważona nie tylko przez konsumentów, ale przede wszystkim przez polityków. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni Mai, Magdzie i Tamarze za współpracę przy tym projekcie. Mamy wspólny cel, o który nie przestaniemy walczyć dopóki ostatnia ferma nie zostanie zamknięta. Chcemy, żeby politycy o tym pamiętali – mówi Marta Korzeniak ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
Co więcej, każdy z nas może wesprzeć kampanię Stowarzyszenia, podpisując petycję, którą można znaleźć na tej stronie.
zdjęcie: facebook./OtwarteKlatki
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
PS
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Kalifornia to pierwszy stan USA, który zdecydował się na taki krok – już wkrótce w całym regionie będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży i produkcji ubrań, butów oraz torebek wykonanych z futra naturalnego.
PS2
W maju br. o podjęciu takiej decyzji poinformowali przedstawiciele domu mody Prada. Podobne deklaracje złożyli też dyrektorzy artystyczni marek Chanel, Gucci, Versace, Burberry, Armani czy Michael Kors.