Google Maps z nowymi funkcjami, które pomogą w bezpiecznym przemieszczaniu się i załatwianiu codziennych spraw

Google Maps z nowymi funkcjami, które pomogą w bezpiecznym przemieszczaniu się i załatwianiu codziennych spraw

Google wprowadziło do swojej aplikacji Google Maps pewne zmiany, które mają pomóc użytkownikom w bezpiecznym przemieszczaniu się i załatwianiu codziennych spraw. Wśród nich znajdują się m.in. dostępne w czasie rzeczywistym informacje o zatłoczeniu danego środka transportu.

Od początku wybuchu pandemii koronawirusa do Map Google dodano prawie 250 nowych funkcji i ulepszeń – przykładem tego jest chociażby niedawna aktualizacja, która pokazuje, ile jest osób w danym sklepie, aby umożliwić użytkownikom uniknięcie tłoku. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Natomiast już wkrótce w popularnej aplikacji pojawią się nowe zmiany, które pomogą w bezpiecznym przemieszczaniu się i załatwianiu codziennych spraw.

W nadchodzących tygodniach Google Maps pokaże jeszcze więcej informacji na temat zachorowań, w tym wszystkie przypadki wykryte na danym obszarze, a także szybkie linki do zasobów na temat COVID od władz lokalnych. Jest to szczególnie przydatne jeżeli dana osoba decyduje się na wyjazd do innego miasta, czy też kraju.

Ponadto, w aplikacji pojawią się także informacje na temat zatłoczenia w wybranych środkach transportu publicznego. Dzięki temu użytkownicy na całym świecie będą mogli sprawdzić, jak zatłoczony jest nadjeżdżający autobus, pociąg lub linia metra. 

Dodatkowo, firma Google opublikowała infografikę, na której znajdują się informacje i dane dotyczące trendów jakie zaobserwowano na Mapach Google w Polsce w czasie pandemii, takich jak np. najczęściej wybierane środki transportu czy najpopularniejsze wyszukiwania związane z jedzeniem.

PS

Na początku kwietnia br. do Google Maps wprowadzono nową funkcję, która niewątpliwie znajdzie swoje zastosowanie w dobie koronawirusa – teraz w aplikacji możemy wyszukiwać restauracje, które oferują sprzedaż z dowozem do domu, a także na wynos.

PS2

Google wprowadziło też do swojej aplikacji Google Maps nową funkcję skierowaną do osób, które mają problemy z poruszaniem się – platforma pokaże miejsca dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij