Zlatan Ibrahimović oskarża EA Sports o bezprawne wykorzystanie jego wizerunku w grze FIFA 21

Gaming

partnerem merytorycznym działu jest fantasyexpo

Zlatan Ibrahimović oskarża EA Sports o bezprawne wykorzystanie jego wizerunku w grze FIFA 21

Popularny piłkarz Zlatan Ibrahimović oskarżył EA Sports o to, że bezprawnie wykorzystała jego wizerunek w grze FIFA 21 i czerpie z tego finansowe korzyści.

Zlatan Ibrahimović, szwedzki piłkarz występujący na pozycji napastnika we włoskim klubie A.C. Milan, w poniedziałek 23 listopada br. opublikował na swoim Twitterze wpis, w którym zwrócił się bezpośrednio do firmy EA Sports – piłkarz zarzucił marce, że ta wykorzystała jego wizerunek, nie pytając go o zgodę, i czerpie z tego korzyści. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Kto udzielił FIFA EA Sports pozwolenia na używanie mojego imienia i twarzy? Z tego co wiem, to nie jestem członkiem Fifpro, a jeżeli tak, to zostałem tam umieszczony bez mojej zgody. I na pewno nigdy nie pozwoliłem grze FIFA ani FIFPro na zarabianie pieniędzy na moim wizerunki” – napisał Ibrahimović we wpisie na swoim Twitterze.

W poście sportowiec odniósł się do FIFPro – międzynarodowej organizacji, w skład której wchodzi ponad 60 tys. piłkarzy z całego świata. Aby móc pokazywać w grze FIFA wizerunki graczy, a także korzystać z ich prawdziwych imion i nazwisk, EA Sports jest zobowiązana do wykupienia od FIFPro licencji.

PS

Kierowca wyścigowy Lewis Hamilton chciał zabronić szwajcarskiej marce luksusowych zegarków, której historia sięga XIX wieku, używania nazwy „Hamilton”. Sąd odrzucił jednak prośbę sportowca.

PS2

W ramach niecodziennej akcji marketingowej kostarykański piłkarz Jonathan McDonald podczas ostatniego meczu wyszedł na boisko w koszulce z napisem „Burger King".

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij