Sąd zakazał wprowadzenia do obrotu gospodarczego opakowania Świątecznych pierniczków marki Gellwe

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Sąd zakazał wprowadzenia do obrotu gospodarczego opakowania Świątecznych pierniczków marki Gellwe

Skutkiem czynów nieuczciwej konkurencji spółki FoodCare względem firmy Dr. Oetker Polska, Sąd Okręgowy w Katowicach zakazał wprowadzania do obrotu gospodarczego opakowania Pierniczków świątecznych marki Gellwe.

Firma Dr. Oetker Polska wystąpiła do Sądu Okręgowego w Katowicach z wnioskiem o zabezpieczenie jej roszczeń wobec FoodCare dotyczących opakowania Pierniczków świątecznych marki Gellwe. Roszczenie wynika z faktu popełnienia przez spółkę czynów nieuczciwej konkurencji, stanowiących naruszenie chronionych prawem interesów Dr. Oetker Polska. Marka Gellwe na opakowaniu Świątecznych pierniczków wykorzystała bowiem utrwalony wizerunek opakowania dobrze znanych Pierniczków firmy Dr. Oetker.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Postanowieniem Sądu Okręgowego w Katowicach, XXIV Wydział Własności Intelektualnej, z dnia 23.11.2020 r. firma Dr. Oetker Polskauzyskała zabezpieczenie roszczenia wobec FoodCare. Zabezpieczenie, dotyczące produktu Pierniczki świąteczne, dostępnego w sprzedaży pod marką Gellwe, obejmuje:

  • zakaz używania w obrocie gospodarczym dla produktu w postaci pierniczków w proszku opakowania – w jakiejkolwiek formie i o jakiejkolwiek gramaturze – z następującymi elementami na przedniej ściance: zielonym tłem, elementem graficznym przedstawiającym stos pierniczków dekorowanych białym lukrem, umieszczonym w dolnej połowie kompozycji, oznaczeniem producenta znajdującym się na górze po lewej stronie, nazwą „pierniczki” pisaną białą czcionką, umieszczoną w górnej połowie kompozycji, wizerunkiem etykietki, na której na czerwonym tle są umieszczone informacje dodatkowe.
  • zagrożenie nakazaniem zapłaty kary 10 tys. złotych za każdy przypadek naruszenia przez FoodCare powyższego zakazu poprzez dalsze używanie tego opakowania w obrocie gospodarczym.

Wykonując postanowienie Sądu, Komornik sądowy dokonał również zajęcia opakowań Pierniczków świątecznych marki Gellwe z wymienionymi wyżej elementami, w dostępnych formach i gramaturach, znajdujących się na terenie przedsiębiorstwa FoodCare i magazynów, w których są składowane.

Postanowienie Sądu Okręgowego w Katowicach jest nieprawomocne. FoodCare może wnieść zażalenie na to postanowienie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij