Wybrane sklepy RTV Euro AGD otwarte mimo obostrzeń? Firma tłumaczy, że „działa zgodnie z obowiązującymi przepisami”

Wybrane sklepy RTV Euro AGD otwarte mimo obostrzeń? Firma tłumaczy, że „działa zgodnie z obowiązującymi przepisami”

Użytkowniczka portalu Wykop.pl doniosła, że w wybranych sklepach RTV Euro AGD – mimo obowiązujących obostrzeń – w dalszym ciągu można robić zakupy. Jak tłumaczy firma, niektóre sklepy posiadają strukturę oferty, która nie narusza obowiązującego rozporządzenia.

Sprawę nagłośniła użytkowniczka portalu Wykop.pl, która opublikowała wpis zaczynający się od słów „EURO leje na obostrzenia”. W swoim poście internautka napisała, że mimo obowiązujących od 27 marca br. obostrzeń, jeden z punktów RTV Euro AGD był otwarty, a w środku klienci swobodnie robili zakupy. Co ciekawe, w sklepie miała się dowiedzieć od jednego z pracowników, że teraz jest to również „sklep spożywczy”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Rozglądam się telewizory migają, telefony brzęczą. Mówię Panie jaka spożywka? A on pokazuje mi palcem, a tam stoją z kawą stojaki, wiecie góra takich kapsułek do kawy po złociszu i opakowania po kilo, a tam to my proszę Panią proszek do prania sprzedajemy. Ktoś ma tam jaja z żelaza, ze zgadza się na takie zagrywki” – napisała użytkowniczka portalu Wykop.pl.

Jak się okazuje, firma – jak sama podkreśla – działa zgodnie z obowiązującymi przepisami, bowiem niektóre z jej sklepów „posiadają strukturę oferty, która nie narusza obowiązującego rozporządzenia”. W oświadczeniu przesłanymi portalowi Onet.pl przedstawiciele wyjaśnili, że „część placówek (jest otwarta – przyp. red.) ze względu na to, że znajdują się w obiekcie handlowym, którego łączna powierzchnia sprzedaży nie przekracza 2 tys. m2, lub stanowią sklep wolno stojący, którego powierzchnia nie przekracza 2 tys. m2”.

Ponadto, firma podkreśliła, że z uwagi na to, że niektóre sklepy RTV Euro AGD prowadzą sprzedaż m.in. wyrobów medycznych, takich jak termometry, czy pulsoksymetry, mogą być otwarte i nie naruszają obowiązującego rozporządzenia. 

Jest jeszcze inna kwestia, dzięki której sklepy marki mogą w dalszym ciągu być otwarte mimo obostrzeń. Jak zaznaczyli przedstawiciele firmy w oświadczeniu przesłanym portalowi Onet.pl, „w ramach przeważającej struktury oferty w sklepach RTV EURO AGD aktualnie świadczone są również usługi logistyczne, w tym wydawanie towarów nabywanych w kanałach sprzedaży online, usługi bankowe – aktualnie mamy atrakcyjną ofertę ratalną na towary z naszego asortymentu oraz prowadzimy sprzedaż usług ubezpieczeniowych”.

zdjęcie główne: alfacentrum.pl

PS

Lidl postanowił odpowiedzieć na obostrzenia wprowadzone w związku z tzw. trzecią falą pandemii – sieć bowiem zdecydowała się uruchomić ponad 200 sklepów w systemie 24-godzinnym.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij