Netflix bezpłatnie udostępni gry wideo dla swoich subskrybentów

Netflix bezpłatnie udostępni gry wideo dla swoich subskrybentów

Dobra wiadomość dla fanów gier, którzy czekają na pierwsze produkcje od giganta streamingowego. Netflix udostępni swoje pierwsze tytuły bez dodatkowej opłaty.

Netflix coraz bardziej musi się starać, aby zatrzymać przy sobie widzów. Ogromną konkurencją są dla niego takie platformy jak Disney+ i Apple TV, które również oferują szeroki wybór produkcji filmowych. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Serwis musi się zatem wyróżnić – już na początku tego roku pojawiły się doniesienia o możliwych przedsięwzięciach serwisu streamingowego Netflix w obszarze gier, w tym VR. Netflix potwierdza dziś te doniesienia, ale podkreśla, że ekspansja na rynku gamingowym jest na „wczesnym etapie", a cały proces wdrażania nowych produkcji może potrwać kilka lat. Aby jak najlepiej podejść do tego tematu, Netflix zatrudnił ostatnio byłego dyrektora Electronic Arts i Facebooka, Mike'a Verdu, który objął stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju gier.

Gigant streamingowy twierdzi, że najpierw skupi się na grach na urządzenia mobilne. Co ważne, będą bezpłatne dla obecnych subskrybentów. – Gry będą objęte abonamentem Netflix bez dodatkowych kosztów, podobnie jak filmy i seriale. – informuje Netflix.

– Użytkownik nie musi martwić się o dodatkowe reklamy, ani nie będzie musiał specjalnie kupować naszych gier. Tytuły możemy udostępniać tak samo jak filmy i seriale w naszym serwisie. – dodają przedstawiciele Netflixa.

Pierwsze eksperymenty Netflixa z formatem gier możemy zobaczyć chociażby w odcinku „Bandersnatch” popularnego serialu „Black Mirror". Wysoce prawdopodobne jest, że gry Netflixa będą opierać się na fabułach oryginalnych produkcji platformy np. „Stranger Things”.

PS

Netflix eksperymentuje nie tylko na rynku gier. Nie tak dawno gigant streamingowy wypuścił luksusową kolekcję ubrań, która jest efektem serialu „Halston”.

PS 2

Moda, gry... i własny sklep. W Netflix.shop można kupić przedmioty nawiązujące do znanych produkcji platformy streamingowej. Wśród produktów znalazły się artykuły inspirowane serialem „Lupin”, przygotowane we współpracy z Musée du Louvre.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij