IKEA zamierza odświeżać stare poduszki i kołdry, a następnie ponownie wprowadzać je do sprzedaży

IKEA zamierza odświeżać stare poduszki i kołdry, a następnie ponownie wprowadzać je do sprzedaży

Co zrobić z używaną pościelą, która już nie nadaje się już do użytku? Najczęściej decydujemy się na wyrzucenie jej na śmietnik, ale na szczęście pojawia się coraz więcej alternatyw. Jedną z nich jest projekt recyklingu puchowych i zawierających pierze poduszek i kołder.

Nauczyliśmy się już recyklingować ubrania, ale co z pozostałymi tekstyliami? Wielu z nas nadal nie wie, co robić ze zużytymi ręcznikami, dywanami czy poszewkami. Problemem jest również przetwarzanie pościeli wypełnionej pierzem lub puchem. Okazuje się jednak, że również tym rzeczom możemy dać drugie życie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dowodem na to jest obecnie testowany projekt IKEA, w którym klienci są zachęcani do przynoszenia swoich starych lub nieużywanych poduszek i kołder. Belgijski oddział szwedzkiej sieci meblowej zamierza odświeżać i przywracać dawny blask zużytym tekstyliom - pierwszym krokiem będzie dokładnie wypranie i zdezynfekowane pościeli, a następnie ponowne wprowadzenie jej do sprzedaży detalicznej. Dzięki temu sieć nie musi produkować aż tak dużej liczby całkowicie nowych produktów i tym samym ogranicza swój ślad węglowy.

– Aby osiągnąć ten cel, ograniczamy ilość odpadów, oferujemy usługi, które pomagają przedłużyć żywotność naszych produktów i inwestujemy jak najwięcej w produktach cyrkularnych wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu lub materiałów odnawialnych – mówi Nathalie Van Edom, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA, której celem jest być firmą działającą w 100 proc. o obiegu zamkniętym do 2030 r. 

Warto zaznaczyć, że dzięki temu programowi korzyść odnosi nie tylko środowisko, ale również konsument – sieć obiecuje, że dla każdego, kto we wrześniu przyniesie do sklepów IKEA w Belgii poduszkę lub kołdrę, zostanie przeznaczony kupon rabatowy w wysokości 15 procent. Będzie można go zrealizować przy następnym zakupie wyrobów tekstylnych.

Belgia jest pierwszym krajem, który testuje innowacyjny program, na razie przez najbliższe pół roku. Po tej fazie program może zostać rozszerzony na inne kraje europejskie.

PS 

Jeśli jako konsumenci chcemy dbać o planetę, musimy przede wszystkim mniej kupować i wykorzystywać to, co mamy już pod ręką. IKEA podpowiada, jak na nowo wykorzystać ich topowe produkty.

PS 2

IKEA wystartowała z kampanią zwracającą uwagę, że w domowym życiu najbardziej liczą się relacje z najbliższymi i przeżywanie emocji. O inne rzeczy w domu, przedmioty, które w nieuchwytny sposób pomagają skupić się na tym co najważniejsze, zadba IKEA.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij