Volvo zmieniło logo. Jest bardziej minimalistycznie

Volvo zmieniło logo. Jest bardziej minimalistycznie

Nowy znak Volvo właśnie pojawił się na kanałach społecznościowych marki. Zmiana na lepsze?

Dotychczasowe logo Volvo znamy od 2014 roku. W końcu jednak marka doszła do wniosku, że nadszedł czas na unowocześnienie swojego znaku. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowe logo, które możemy już zobaczyć w mediach społecznościowych, jest zdecydowanie bardziej minimalistyczne. Przede wszystkim usunięto z niego niebieską belkę, na której widniała nazwa marki i dodatkowo pomniejszono samą nazwę brandu. Zrezygnowano również z „trójwymiarowej" formy znaku na rzecz linearności – logo jest całkowicie czarne, a okrąg cieńszy i bardziej subtelny. Graficzna forma sprawia, że znak mocno odcina się z tła, na którym się pojawia.

Warto wiedzieć, że logo Volvo nawiązuje do starożytnego chemicznego symbolu żelaza i przedstawia koło, z którego prawej strony wychodzi biegnąca ku górze strzałka. Ideogram ten, w Cesarstwie Rzymskim symbolizował boga wojny Marsa i stanowił zarazem synonim męskości. W samej Szwecji, skąd wywodzi się marka, znak był symbolem przemysłu stalowego. 

PS

Podobną zmianę przeszła niedawno marka Renault. Ten koncern motoryzacyjny postawił jednak w swoim nowym znaku na styl retro.

PS 2

Wcześniej na rebranding zdecydował się Volkswagen, którego logo również zostało znacznie uproszczone.

PS 3

Zmiany wizerunkowe również w świecie alkoholi. Po 42 latach przeszedł czas na odświeżenie opakowań marki Absolut. Nowa butelka zdecydowanie lepiej wpisuje się we współczesne wzornictwo. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij