Empik po raz czwarty organizuje Wirtualne Targi Książki

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Empik po raz czwarty organizuje Wirtualne Targi Książki

13 października startuje 4. edycja targów. Przez dwa tygodnie odbędzie się 60 wydarzeń na czterech Scenach: spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, warsztaty, sesje live cooking oraz webinary, także dla branży książkowej. Na wirtualnych stoiskach swoją ofertę zaprezentuje 150 wydawców.

Wydarzenie, które pokochali czytelnicy

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Empik, który od lat łączy twórców z publicznością organizuje Wirtualne Targi Książki na Empik.com i w aplikacji mobilnej już po raz czwarty. Spotkania autorskie w ramach trzech wcześniejszych edycji przyciągnęły łącznie 3 mln unikalnych użytkowników. Jesienna odsłona, która startuje już 13 października ma wszelkie podstawy, aby pobić dotychczasowe rekordy frekwencji. To będzie prawdziwy dwutygodniowy festiwal z dziesiątkami wydarzeń – spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, głównie wokół premier, warsztaty – w tym live cooking, webinary oraz relacje zza kulis prowadzone przez influencerów. A wszystko na scenach: Głównej, Apostrof, Przecinek i Kropka oraz zupełnie nowej – Rozwój, a także branżowej Scenie Forum.

Scena Główna to miejsce dla tzw. headlinerów, literatury sensacyjnej, kryminalnej i thrillerów. Wśród gości znajdziemy najważniejsze nazwiska z polskiej i światowej literatury, między innymi Katarzynę Bondę, Przemka Staronia, Alexa Michaelidesa, Johna Flanagana, a także Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka. Na Scenie Apostrof odbędą się wydarzenia poświęcone literaturze pięknej oraz reportażom – między innymi z udziałem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, Jacka Dehnela, Dominiki Słowik, Kena Folleta i Zygmunta Miłoszewskiego. Dopełnieniem wydarzeń w tej przestrzeni będzie  premiera książki oraz audiobooka: „Mała Księżniczka”, w której udział wezmą autorka Karolina Lewestam, a także Maja Ostaszewska oraz zespół Tęskno.

Nowością w programie Wirtualnych Targów Książki jest dedykowana literaturze poradnikowej Scena Rozwój – przestrzeń, która inspiruje do odkrywania i rozwoju nowych zainteresowań, porusza zagadnienia związane z motywacją, rozwojem osobistym, kulinariami czy ogrodnictwem. Na tej Scenie zagoszczą między innymi Maia Sobczak, Alicja Rokicka oraz Wioleta Błazucka, a warsztaty z ich udziałem będą połączone z sesją live cooking. Uczestnicy Wirtualnych Targów Książki będą także mogli wziąć udział w webinarze przygotowanym przez Natalię de Barbaro, autorkę bestsellerowej „Czułej przewodniczki”.

Rodzice natomiast znajdą wiele inspiracji podczas wydarzeń zaplanowanych na Scenie Przecinek i Kropka, gdzie pojawi się między innymi przegląd nowości literackich dla dzieci prezentowany przez dziennikarki Katarzynę Stoparczyk i Justynę Dżbik-Kluge oraz pisarza Marcina Szczygielskiego a także odbędą się spotkania z Martyną Wojciechowską i Sylwią Chutnik.

Empik dzieli się wiedzą z branżą

Z myślą o wydawcach, autorach i innych przedstawicielach rynku książki Empik przygotował również specjalny program wydarzeń na Scenie Forum. Eksperci Empiku oraz goście specjalni skupią się na zagadnieniach związanych z kontentem cyfrowym. W programie znajdziemy m.in. specjalistyczne webinary: „Nowoczesny czytelnik – ebooki i audiobooki w bibliotekach”, „Jak projektować okładki cyfrowych książek?” czy „Jak nagrać dobry audiobook?”. To także spotkanie dotyczące print on demand – unikalnego rozwiązania oferowanego przez Virtualo oraz panel: „Czego czytelnik szuka w Internecie?”, przybliżający zagadnienia z obszaru SEO. Dodatkowo, wśród prowadzących wydarzenia na Scenie Forum pojawią się znani i cenieni polscy pisarze, między innymi Zygmunt Miłoszewski, który wspólnie z dr Igą Bałos opowie o prawach autorskich w publikacjach online. Współorganizatorem wydarzenia jest Unia Literacka.

Podczas Wirtualnych Targów Książki swoją ofertę zaprezentuje ponad 150 wydawców. Odwiedzający wirtualne stoiska mogą liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty obejmujące publikacje drukowane oraz cyfrowe a także na bezpłatną dostawę zamówień w ramach usług Empik Premium. Będzie można również kupić książki z autografami twórców. Wydarzenie potrwa od 13 do 26 października online na: empik.com/wirtualne-targi-ksiazki oraz w aplikacji mobilnej Empik. Transmisje spotkań i warsztatów będą dostępne na profilach Empiku: na Facebooku (z tłumaczeniem na język migowy), Instagramie oraz YouTube. Wydawcy, autorzy, twórcy, a także inne osoby bezpośrednio związane z branżą, mogą wziąć udział w webinarach, rejestrując się na platformie ClickMeeting.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij