Wódka wyBUHowa została wysłana w kosmos

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wódka wyBUHowa została wysłana w kosmos

Brytyjska firma Spend into Space przetransportowała butelkę wódki wyBUHowa na granicę kosmosu, aby następnie rozlać ją do specjalnie przygotowanego kieliszka. Stało to się 35 km nad poziomem morza, w górnych partiach stratosfery.

– Huston, mamy promil! W kosmosie! Wyobrażam sobie radość kosmonautów spędzających długie miesiące na stacji okołoziemskiej, gdy dotrze do nich ta radosna nowina. Warto marzyć, bo kolejny raz się okazało, że marzenia się spełniają. Gdy w czerwcu tego roku wódka wyBUHowa inicjowała swoją obecność na ziemi w towarzystwie Mirosława Hermaszewskiego, pierwszego polskiego kosmonauty, obiecaliśmy wtedy, że 100 butelek wyślemy w kosmos. I słowa dotrzymaliśmy. Dzisiaj każdy z Was może nabyć jedną ze 100 unikalnych butelek, które wysłaliśmy w kosmos. Korzystając z ich zwartości macie szansę poczuć kosmiczny smak wódki wyBUHowa – powiedział Janusz Palikot, pomysłodawca i współwłaściciel wódki wybuchowej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Kochamy niemożliwe. Od tej chwili wódka wyBUHowa nie tylko gwarantuje kosmiczne doznania smakowe. Dzięki unikalnemu procesowi produkcji utrzymujemy unikalny smak i zapach piwa BUH, mimo jego destylacji. Siła kosmicznego uderzenie zostanie z nami na zawsze  – powiedział Kuba Wojewódzki, współwłaściciel wódki wyBUHowa.

BUH Distillery, producent wódki wyBUHowa, zapewnił jej pierwsze miejsce w historii kosmicznych alkoholi. Pierwszy lot odbył się w połowie sierpnia 2021 i polegał na przetransportowaniu jednej butelki wódki wyBUHowa, by 35 km nad poziomem morza nastąpiło rozlanie jej do kieliszka. W tym celu zaprojektowano rozwiązanie w technologii druku 3D, składające się z ramienia trzymającego butelkę oraz urządzenia, które regulowało ciśnienie wódki podczas nalewania na granicy kosmosu. Nalanie wódki w kosmosie urosło do rangi naukowego eksperymentu. Pierwszy lot trwał ok. 2 godzin.

By wywieźć w przestrzeń kosmiczną 100 butelek konieczne było zorganizowanie kolejnych dwóch lotów. Odbyły się one w drugiej połowie września i pierwszej października 2021. Każda ze 100 butelek wódki wyBUHowej odbyło swój lot w kosmos i bezpiecznie powróciło do bazy z pomocą specjalnego balonu. Butelki te są dzisiaj bezpiecznie przechowywane i zabezpieczone. Trafią na aukcje charytatywne, kolekcjonerskie oraz w ograniczonej części do sprzedaży na stronie Browaru Tenczynek. Lot w kosmos rozpoczyna sprzedaż wódki wyBUHowej o pojemności 700 ml w sieciach i sklepach detalicznych. W sieci Żabka nadal na zasadzie wyłączności sprzedawana pozostanie butelka o pojemność 500 ml.

Za organizację lotu balonu z wódką wyBUHowa odpowiadała brytyjska firma Spent into Space, będąca światowym ekspertem w wysyłaniu przedmiotów w kosmos.

Premiera wydarzenia odbędzie się 25 października 2021 o godzinie 19.00 i będzie połączona z międzynarodową transmisją rozmowy z Januszem Palikotem, Kubą Wojewódzkim, Tomkiem Czechowskim oraz Emilem Palikotem. Wydarzenie WÓDKA BUH LECI W KOSMOS! dostępne jest pod linkiem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij