Twitter usunie zdjęcia i filmy udostępnione bez zgody ich właścicieli

Twitter usunie zdjęcia i filmy udostępnione bez zgody ich właścicieli

Twitter ponownie zaostrza politykę prywatności. Serwis będzie odtąd usuwał wszystkie prywatne zdjęcia, filmy i dane udostępniane bez zgody ich właścicieli.

Twitter niejednokrotnie podkreślał, że prywatność swoich użytkowników traktuje priorytetowo. W tym celu serwis wprowadził już zakaz publikowania na platformie wrażliwych danych, do których zalicza się adresy zamieszkania, prywatne numery telefonów, dane kart płatniczych czy numery rachunków bankowych. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie nowych zasad dotyczących udostępniania prywatnych treści innych osób na platformie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Udostępnianie czyichś prywatnych informacji online bez ich zgody czasami nazywane jest doxingiem i jest naruszeniem prywatności oraz zasad Twittera – czytamy w komunikacie serwisu.

Twitter podkreśla, że publikowanie takich informacji może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i prowadzić do poważnych problemów, w tym emocjonalnych i finansowych. Prywatne zdjęcia, filmy i dane niejednokrotnie są wykorzystywane niewłaściwie, służąc do nękania, zastraszania i ujawniania tożsamości innych osób. Twitter zauważa, że niebezpieczeństwo związane z udostępnianiem prywatnych materiałów może mieć największy wpływ na kobiety, aktywistów, dysydentów czy członków mniejszości narodowych. 

Według nowych regulacji użytkownicy nie będą mogli publikować prywatnych treści innych osób bez ich wyraźnej zgody. Zabronione jest również grożenie ujawnieniem takich materiałów i zachęcania do tego innych użytkowników.

– Gdy zostaniemy powiadomieni przez przedstawione osoby lub ich upoważnionego przedstawiciela, że nie wyrażają zgody na udostępnianie multimediów, usuniemy je. Niniejsza polityka nie dotyczy osób publicznych –  informuje Twitter.

Twitter podkreśla, że istnieją sytuacje, w których użytkownicy mogą udostępniać zdjęcia lub filmy innych użytkowników niebędących osobami publicznymi. W ramach promowania wydarzenia wartego uwagi lub w celu dalszego dyskursu na tematy będące przedmiotem zainteresowania publicznego serwis pozwala na udostępnianie treści na platformie.

PS
Twitter wprowadził możliwość wykupienia miesięcznej subskrypcji, która zapewnia dostęp do „funkcji premium” dla chętnych.

PS 2
Aktywność na Twitterze może pomóc firmie i marce osobistej na dotarcie do dość sporej liczby użytkowników, jednak jak tworzyć tweety, aby były skuteczne i chętnie podawane dalej?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij