MetaReal Mansion to luksusowa rezydencja, która powstanie w realnym i wirtualnym świecie

MetaReal Mansion to luksusowa rezydencja, która powstanie w realnym i wirtualnym świecie

Sprzedaż posiadłości w świecie rzeczywistym za pośrednictwem metaverse to nowość na rynku nieruchomości. Zwycięzca aukcji będzie jednocześnie właścicielem fizycznej rezydencji w Miami, jak i jej odpowiednika w postaci tokena NFT.

Firma ONE Sotheby’s International Realty, oferująca pośrednictwo w obrocie luksusowymi nieruchomościami, nawiązała współpracę z Voxel Architects zajmującą się sztuką wirtualną, aby zbudować pierwszą na świecie rezydencję „MetaReal”. Posiadłość w Miami będzie miała swój wirtualny odpowiednik, dzięki czemu jej właściciel będzie mógł zapraszać na spotkania i imprezy gości z całego świata, łącząc się w świecie metaverse.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Ta umowa stanowi odważny krok w kierunku wspierania naszych klientów, w których zbiegają się światy realny i wirtualny. Nie możemy się doczekać prezentacji nieruchomości naszej niezrównanej globalnej sieci – powiedział Daniel de la Vega, prezes ONE Sotheby's International Realty.

Rzeczywista posiadłość w Miami ma zostać zbudowana do końca IV kwartału 2022 roku w jednej z najbardziej elitarnych dzielnic miasta. Na obszernej działce powstanie luksusowy budynek mieszkalny, w którym znajdzie się m.in. siedem sypialni i dziewięć łazienek.

Jak zapowiada założyciel Meta Residence, Gabe Sierra, odpowiednik rezydencji w metawersum „będzie służyć jako rozszerzenie domu, który powstał w świecie rzeczywistym”.

– Wyobraź sobie, że walczysz ze smokiem, przemierzasz łańcuch górski i wreszcie docierasz do swojej posiadłości w metawersie, gdzie witają cię przyjaciele, którzy odwiedzają cię, aby sprawdzić twój nowy Bored Ape NFT. Po interakcji w wirtualnym salonie wychodzisz z metaverse i siedzisz teraz w tym samym domu w prawdziwym świecie – powiedział Gabe Sierra.

Wirtualny dom będzie częścią The Sandbox – globalnej platformy 3D, która obecnie obejmuje m.in. wirtualne galerie sztuki, miejsca spotkań, przestrzenie handlowe, a także inne domy, które właściciel rezydencji będzie mógł odwiedzać.

– Wierzymy, że metaverse to kolejna ewolucja więzi społecznych, która odegra rolę w przyszłości nieruchomości w taki czy inny sposób. Sprzedaż rezydencji w świecie rzeczywistym za pośrednictwem metawersu to coś, czego nikt wcześniej nie robił i uważamy, że ta koncepcja zapewni klientom wyjątkowe wrażenia – podsumował Daniel de la Vega, prezes ONE Sotheby's.

MetaReal Mansion pojawi się na aukcji jeszcze w tym roku na blockchainie Ethereum. Minimalna cena rezydencji nie jest jeszcze znana.

PS
Mimo dynamicznego rozwoju metaverse, Elon Musk skrytykował pomysł Marka Zuckerberga i uznał, że połączenie świata realnego i wirtualnego to wciąż odległa przyszłość. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij