Meta ograniczy na swoich platformach w UE dostęp do rosyjskiej telewizji mediów RT i portalu Sputnik

Meta ograniczy na swoich platformach w UE dostęp do rosyjskiej telewizji mediów RT i portalu Sputnik

Premierzy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii zaapelowali do gigantów technologicznych o zablokowanie stron rządów Rosji i Białorusi, a także mediów państwowych i osobistych profili liderów tych państw w odpowiedzi na poprzedzoną falą dezinformacji agresję na Ukrainę.

Nie jest tajemnicą, że Rosja od dawna przeprowadza skuteczną kampanią dezinformacyjną, mającą przygotować fałszywe uzasadnienie inwazji Ukrainy. W czasie agresywnego ataku na naszego sąsiada, Kreml nadal szerzy kłamstwa i propagandę – celem jest  ukrycie tego, co naprawdę się dzieje i podkopanie jedności demokratycznego świata.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z tego powodu powstał dokument, pod którym podpisali się premierzy: Polski – Mateusz Morawiecki, Litwy – Ingrida Szimonyta, Łotwy – Kriszjanis Karinsz i Estonii – Kaja Kallas.  We wniosku poproszono twórców platform social media o ograniczenie dostępu do rosyjskiej telewizji RT i platformy Sputnik, które są źródłem nieprawdziwych informacji.

Platformy internetowe nie mogą być wykorzystywane do tego, by te stacje omijały nałożone przez państwa restrykcje – ostrzegli szefowie rządów.

Koncern Marka Zuckerberga postanowił przystać na tę prośbę i ograniczyć na swoich platformach na terenie Unii Europejskiej dostęp do rosyjskiej telewizji RT i portalu Sputnik. Informację tę przekazał dyrektor koncernu ds. globalnych Nick Clegg. 

Przypomnijmy, że w sobotę YouTube zdecydował o ograniczeniu dostępu do platformy wideo kilku rosyjskim nadawcom, w tym państwowej telewizji RT będącej tubą propagandową Kremla.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij