Alaska Airlines wprowadza neutralne pod względem płci stroje dla swoich pracowników

Alaska Airlines wprowadza neutralne pod względem płci stroje dla swoich pracowników

Linie lotnicze Alaska postanowiły przyjrzeć się potrzebom swoich pracowników i wspólnie z nimi opracować nowe stroje służbowe. W ten sposób firma chce stworzyć miejsce pracy, w którym każdy czuje się doceniany i akceptowany.

Aby zapewnić jak największą swobodę w pracy oraz poczucie przynależności i autentyczności dla swoich pracowników, firma Alaska Airlines wprowadziła nowe, neutralne pod względem płci kostiumy dla całego personelu pokładowego. Jednolita gama strojów została zastąpiona stylizacjami, które odpowiadają na indywidualne potrzeby pracowników. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak podkreśla jedna ze stewardes Alaska Airlines – Monique „Mo” – może odtąd nosić nowy uniform z dumą. Zamiast klasycznej spódniczki i butów na obcasie, stewardesa zawiązuje krawat, zapina koszulę, zakłada spodnie i wkłada eleganckie płaskie buty. – Nieczęsto widuje się stewardesę w męskim mundurze, ale to jest to, w czym Mo czuje się najlepiej – wyjaśnia firma.

Zmiana uniformów to jednak nie wszystko. Firma postanowiła, że odtąd wszyscy pracownicy Alaska Airlines, niezależnie od płci, mogą bez skrępowania nakładać makijaż czy lakier do paznokci. Obsługa samolotu nie musi także zasłaniać tatuaży na rękach czy szyi i rezygnować z kolczyków w nosie lub w uszach. Firma dopuszcza również więcej opcji fryzur.

Aktualizacja naszej polityki dotyczącej strojów pokazuje ludziom bez mówienia im, jakie są wartości Alaski. Pokazywanie ludziom, kim jesteśmy, jest równie ważne, jak mówienie im o tym –  powiedział Tim, steward z Alaska Airlines z 17-letnim stażem pracy.

Firma pracuje także nad umożliwieniem gościom wyboru zaimków osobowych podczas rezerwacji podróży. Nowa opcja ma zostać wprowadzona do końca 2022 roku. W międzyczasie powstały specjalne przypinki z zaimkami osobowymi, które każdy pracownik może nosić w widocznym miejscu na swoim nowym stroju służbowym.

Alaska Airlines to nie pierwsze linie lotnicze, które w ostatnim czasie zerwały ze stereotypowym postrzeganiem stroju służbowego na pokładzie samolotu. W minionym roku linie SkyUp oficjalnie zrezygnowały z tradycyjnej, obcisłej stylizacji podkreślającej kobiecą sylwetkę. Zamiast tego ukraińskie linie lotnicze wybrały dla swoich stewardes strój, który zapewnia wygodę i swobodę ruchów przez długie godziny pracy na pokładzie samolotu.

fot.: news.alaskaair.com

PS
Linie lotnicze Lufthansy stawiają na inkluzywność, chcąc wyeliminować zwroty typu „Panie i Panowie”. Pasażerowie na pokładzie samolotu usłyszą tylko zwroty określane jako „neutralne płciowo”.

PS 2
Marka M&M’S ogłosiła zmianę wizerunku. Maskotki, które znamy z reklam czekoladowych cukierków, zmieniły wygląd, aby zwracać uwagę na różnorodność i poczucie przynależności.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij