Google zamierza rozszerzyć ochronę nastolatków przed szkodliwymi reklamami

Reklama internetowa

partnerem merytorycznym działu jest AdForm

Google zamierza rozszerzyć ochronę nastolatków przed szkodliwymi reklamami

Na najmłodszych użytkowników internetu czyhają w sieci szkodliwe i kontrowersyjne treści. Google chce ich ochronić przed dezinformacją i zagrożeniem.

Komisja Europejska w maju tego roku przedstawiła plan nowej strategii, dzięki której najmłodsi internauci będą mieli zapewnione bezpieczeństwo i przyjazne środowisko online. We wprowadzeniu zmian będzie uczestniczyła również firma Google, która już zapowiedziała, że zamierza rozszerzyć ochronę dzieci i nastolatków przed szkodliwymi reklamami.

Co to właściwie oznacza? Google zapowiada, że nowy rodzaj ochrony będzie obowiązywać na kontach osób, które przekroczyły wiek pozwalający na akceptację usług internetowych, ale nie ukończyły 18 lat. Dodatkowo gigant planuje m.in. wyłączenie personalizacji reklam (we wszystkich produktach Google) i wyłączenie obsługi kontrowersyjnych treści połączonych z reklamami. Filtrowanie treści reklamowych zostanie zastosowane w Ad Managerze, AdSense i AdMob.

Kiedy można spodziewać się wprowadzenia tych zmian w życie? Google zamierza egzekwować nowe zasady od 15 sierpnia 2022 r. i pojawią się u wszystkich automatycznie – sami użytkownicy nie będą musieli dokonywać żadnych modyfikacji w ustawieniach swoich kont.

PS

Nie tylko Google, ale i konkretne serwisy. Przykładem jest Pinterest, który wychodzi naprzeciw denialistom klimatycznym i wprowadza politykę sprzeciwiającą się sianiu dezinformacji o zmianach klimatu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij