W Dubaju pojawiły się automaty serwujące ciepłe pieczywo dla potrzebujących

W Dubaju pojawiły się automaty serwujące ciepłe pieczywo dla potrzebujących

W Dubaju ruszyła inicjatywa „Chleb dla Wszystkich”. W wybranych supermarketach zainstalowano maszyny, które za jednym kliknięciem przygotowują i wydają ciepłe pieczywo – za darmo i o każdej porze dnia.

W ramach kampanii „Bread for All” w dziesięciu wybranych sklepach spożywczych Aswaaq w Dubaju zostały zainstalowane inteligentne automaty vendingowe przygotowujące pieczywo. To inicjatywa, która ma na celu pomoc ubogim i wzmocnienie solidarności w społeczeństwie.

Zaprogramowane urządzenia są w stanie w ciągu minuty przygotować i wydać gorące pieczywo zupełnie za darmo – a to wszystko za jednym kliknięciem.

Inicjatorem akcji jest arabski szejk, emir Dubaju i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Mohammeda bin Rashida, którego celem jest zapewnienie, „by nikt w kraju nie pozostał głodny”. Projekt jest realizowany dzięki organizacji Global Centre for Endowment Consultancy im. Mohammeda bin Rashida (MBRGCEC) i Fundację Awqaf and Minors Affairs.

Chętni darczyńcy mogą wspierać tę inicjatywę, wpłacając darowizny bezpośrednio w automacie, w aplikacji Dubai Now lub za pośrednictwem wiadomości SMS.

Ta inicjatywa jest wzorcowym modelem innowacyjnej darowizny, która pozwala wszystkim partycypować, tworząc wszechstronny ruch charytatywny i wzmacniając ducha solidarności między różnymi częściami społeczeństwa – powiedział  Ali Al Mutawa, Sekretarz Generalny Fundacji Awqaf and Minors Affairs (AMAF).

To narzędzie, które przyczynia się do rozwoju społeczno-gospodarczego. Społeczeństwo Emiratów jest pełne solidarności, a my chcemy opracować rozwiązania dla lepszej przyszłości i szczęśliwszych ludzi – dodał Zainab Juma Al Tamimi, dyrektor MBRGCEC.

Fundacja ma nadzieję, że w przyszłości zakres współpracy z partnerami zostanie rozszerzony, aby dotrzeć do jak największej liczby beneficjentów.

PS
Amerykańskie linie lotnicze JetBlue zainstalowały automaty, dzięki którym dzieci mogły zamawiać nowe książki zupełnie za darmo. Maszyny uruchomiono w okresie letnim, kiedy stan czytelnictwa wśród najmłodszych znacznie się pogarsza.

PS 2
Dziś automaty oferują już nie tylko napoje czy szybkie przekąski. W maszynie vendingowej można zakupić m.in. vouchery prezentowe czy nowe t-shirty. Z kolei w refillomatach można napełnić puste pojemniki kosmetykami, a nawet makaronem.

fot.: wam.ae

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij