TikTok udostępnia przycisk „nie lubię”

TikTok udostępnia przycisk „nie lubię”

Użytkownicy TikToka będą mogli sygnalizować swoje niezadowolenie dzięki opcji „nie lubię”. Nowy przycisk odnosi się jednak do komentarzy, a nie do samych filmów.

fot. twitter.com/TikTokComms

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W kwietniu br. TikTok rozpoczął testy nowej opcji, dzięki której użytkownicy mogą sygnalizować, że dany komentarz nie przypadł im do gustu. Teraz platforma społecznościowa udostępnia przycisk „nie lubię” dla użytkowników na całym świecie. 

Nowy przycisk pojawi się po prawej stronie serduszka, które służy jako polubienie. Po kliknięciu w symbol dłoni z kciukiem w dół, inni użytkownicy nie dowiedzą się, że ich komentarz otrzymał negatywną opinię. Komentatorzy nie zobaczą też, ile razy na daną wypowiedź zareagowano „nie lubię”. W każdym momencie można cofnąć reakcję – wystarczy ponownie kliknąć w czarną łapkę.

TikTok podkreśla, że wprowadzenie nowej funkcji ma na celu zapewnienie użytkownikom lepszego doświadczenia. Przycisk „nie lubię” ma przyczynić się do skutecznego wsłuchania się w opinie całej społeczności oraz moderowania nieodpowiednich wypowiedzi. Uwagi, które zgromadzą „dużą liczbę kciuków w dół” po prostu znikną z sekcji komentarzy.

Pozwala nam to lepiej identyfikować nieistotne lub nieodpowiednie komentarze, co przyczynia się do rozwijania sekcji komentarzy dla prawdziwych i autentycznych interakcji – tłumaczy TikTok.

Platforma przypomina, że użytkownicy nadal powinni korzystać ze standardowego procesu zgłaszania komentarzy, które dotyczą nękania, mowy nienawiści, zastraszania itp.

PS
Otrzymujesz powiadomienie i masz 3 minuty na opublikowanie zdjęcia lub filmiku „tu i teraz". Brzmi znajomo? Niedawno TikTok wprowadził funkcję TikTok Now, która działa podobnie jak aplikacja BeReal.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij