Vinted startuje z własnymi automatami do paczek

Vinted startuje z własnymi automatami do paczek

Vinted Go to nowy projekt popularnej aplikacji do sprzedaży ubrań i innych używanych przedmiotów. Nowa platforma wysyłkowa i automaty z paczkami pozwolą zoptymalizować infrastrukturę dostawców zewnętrznych i ograniczyć ślad węglowy. W jaki sposób?

Do tej pory platforma zakupowa Vinted korzystała z usług zewnętrznych dostawców – produkty z drugiej ręki mogły być wysyłane kurierem, pocztą lub do paczkomatów InPost. Teraz jednak twórcy aplikacji postanowili „pójść na swoje", dzięki czemu proces wysyłki towarów z platformy Vinted ma być tańszy, wygodniejszy i bardziej przyjazny dla klimatu. 

W ramach projektu Vinted Go powstają dedykowane automaty paczkowe – użytkownicy platformy będą mogli wybrać Vinted Go jako opcję dostawy zakupów, które będą transportowane pojazdami elektrycznymi. Przesyłki dostarczane do dedykowanych punktów mają zwiększyć komfort zakupów, a także zmniejszać ślad węglowy. 

Pierwszym miastem, którego mieszkańcy mają możliwość korzystania z innowacji Vinted Go, jest Paryż – tam już można wybrać tę usługę jako opcję dostawy. Przesyłki będą transportowane między punktami / paczkomatami za pomocą pojazdów elektrycznych.

Elementem projektu jest również strona Vinted Go. Platforma łączy usługi Vinted z infrastrukturą przewoźników zewnętrznych każdej partnerskiej firmy.

Warto wiedzieć, że aktualnie sieć Vinted składa się z 43 przewoźników i 220 000 punktów PUDO (Pick Up Drop Off) w całej Europie. Wśród samych konsumentów Vinted Marketplace cieszy się dziś ogromną popularnością - ma ponad 65 mln użytkowników na 16 rynkach w Europie i Ameryce Północnej. Na platformie znajduje się 300 mln używanych przedmiotów udostępnionych do sprzedaży. 

PS

Międzynarodowa kampania Vinted ma na celu zachęcić i zainspirować do zainteresowania się i korzystania z zasobów mody cyrkularnej i rzeczy z drugiego obiegu, podkreślając siłę społeczności stojącej za platformą Vinted i jej pozytywny wpływ.

PS 2

W maju tego roku UOKiK nałożyło na litewską spółkę Vinted 5,3 mln zł kary. Według UOKiK użytkownicy Vinted mogli podjąć niekorzystne dla siebie decyzje, tracąc przy tym pieniądze i czas.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij