Osoby z zespołem Downa będą obsługiwać klientów Many Mornings w ramach programu wsparcia zawodowego

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Osoby z zespołem Downa będą obsługiwać klientów Many Mornings w ramach programu wsparcia zawodowego

21 marca, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa, to okazja do świętowania społecznej różnorodności. To także możliwość wsparcia osób z zespołem Downa w obszarach, w których nie znajdują równych szans uczestnictwa. Dlatego Many Mornings ogłasza program aktywizacji zawodowej dla osób z Trisomią 21.

Inkluzywne praktyki w kolorowych skarpetkach

Osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby uczestnictwa w życiu zawodowym jak reszta społeczeństwa. Nie jest jednak łatwo znaleźć adekwatne miejsca pracy. Many Mornings, producent kolorowych skarpetek, postanowił więc uruchomić program praktyk w porozumieniu z organizacjami pozarządowymi.

W dniach 21-31 marca w punktach stacjonarnych z kolorowymi skarpetkami w całej Polsce osoby z zespołem Downa będą obsługiwać klientów jako asystenci sprzedawców. Opiekę merytoryczną  nad programem sprawuje Fundacja Oczami Brata, która dostarcza wiedzy na temat warunków zatrudnienia uwzględniających dobrostan emocjonalny praktykantów. 

Skarpetki nie do pary – symbol Światowego Dnia Zespołu Downa

Na całym świecie 21. marca świętuje się w skarpetkach nie do pary. To symbol tego, jak pięknie możemy się różnić – kolorowe skarpetki pomagają okazać solidarność z osobami z zespołem Downa i pokazują z jak radosnymi oraz pełnymi życia ludźmi współistniejemy w naszej codzienności. Z kolei nieparzystość, czyli obecność dodatkowego chromosomu w 21 parze, oznacza Trisomię 21. 

Tymczasem znakiem rozpoznawczym Many Mornings są właśnie skarpetki nie do pary. To innowacyjny koncept modowy, z którym firma wystartowała 8 lat temu jako pierwsza w Europie. Dlatego naturalnym krokiem stało się wspieranie osób z zespołem Downa. Światowy Dzień Zespołu Downa można obchodzić w skarpetkach Many Mornings od wielu lat, wspierając finansowo fundacje zajmujące się społecznym włączeniem podopiecznych z Trisomią. 

Kolorowi ludzie w kolorowej pracy

W tym roku przyszedł czas na rozwijanie programu wsparcia. Dotychczas pomoc miała przede wszystkim wymiar finansowy i komunikacyjny. Teraz działania mają włączyć beneficjentów w życie firmy (i w życie społeczne) na kolejnym poziomie. 

– Zastanawialiśmy się, jakie aktywności, podjąć, żeby zaangażować się w sprawę całym sercem. – mówi Maciek Butkowski, CEO i współzałożyciel Many Mornings – Tak powstał program praktyk zawodowych dla osób z zespołem Downa. Uważamy, że to unikatowa okazja, żeby lepiej poznać potrzeby i charaktery. Wszyscy mamy dzięki temu możliwość nawiązania bezpośredniej relacji – nie tylko my w firmie, ale też nasi klienci, którzy między 21 a 31 marca przyjdą do Centrów Handlowych kupić skarpetki.

Każdy będzie miał przed sobą trudne zadanie emocjonalne – wyjść ze strefy komfortu. Praktykanci zmierzą się z wyzwaniami codziennych obowiązków, pracownicy Many Mornings zaadoptują się do nowych warunków pracy, a klienci będą mieli okazję lepiej poznać osoby z zespołem Downa. 

21% ze sprzedaży na 21 marca

Oczywiście praktyki zawodowe nie wyczerpują wyzwań społecznego włączenia osób z zespołem Downa. To praca rozpisana na lata – w jej ramach prowadzone są zadania terapeutyczne i opieka emocjonalna. Dlatego Many Mornings po raz kolejny postanowiło też przekazać darowizny finansowe organizacjom partnerskim, które działają z beneficjentami na co dzień.

W Światowy Dzień Zespołu Downa firma przekaże 21% wpływów ze sprzedaży detalicznej Fundacji Oczami Brata, a w całym okresie trwania praktyk dodatkowe sumy dla pozostałych ngosów, z którymi nawiązano współpracę. Praktykanci (za pośrednictwem fundacji) dostaną też wynagrodzenie za swoją pracę, które najpewniej przeznaczą i na przyjemności, i na dalsze zadania terapeutyczne.

PS. Kampania ze „śmiesznymi wymówkami", które słyszą osoby z zespołem Downa

„Ridiculous Excuses" to kampania społeczna, która zwraca uwagę na to, z jakimi niedorzecznymi wymówkami spotykają się każdego dnia osoby z zespołem Downa oraz ich bliscy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij