Philip Morris rezygnuje z produkcji klasycznych papierosów Marlboro

Philip Morris rezygnuje z produkcji klasycznych papierosów Marlboro

Po 121 latach papierosy Marlboro doczekały się swojego końca. Philip Morris skupi się na tzw. produktach niskiego ryzyka.

Jak donosi niemiecki dziennik „Welt", Markus Essing, dyrektor generalny Philip Morris w Niemczech i Austrii, zapowiedział, że producent na dobre zamierza wyjść z branży tytoniowej. To oznacza, że zostanie zawieszona produkcja legendarnych papierosów Marlboro, które większość z nas zna chociażby z popkultury. Marka, której historia sięga 1902 roku, jest znana ze swoich charakterystycznych biało-czerwonych lub biało-złotych opakowań. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Oczywiście nie jest to spontaniczna decyzja – firma od lat monitoruje sprzedaż swoich klasycznych papierosów. Dzięki temu udało się zaobserwować, że ta sprzedaż w samych Niemczech spada co roku o ok. 3 proc.

Konkretna data wyjścia z rynku nie nie została jeszcze ustalona, ale jest to nieunikniony krok ze strony Philip Morris. Producent chce się teraz skupić wyłącznie na pracy nad alternatywnymi rozwiązaniami, czyli podgrzewaczami tytoniu i papierosami elektronicznymi. W rozwój nowych produktów zainwestowano już łącznie ok. 10 mld euro.

Według korporacji Philip Morris alternatywne produkty wytwarzają o 95 proc. mniej zanieczyszczeń, ponieważ tytoń nie jest spalany, a jedynie podgrzewany. Federalny Urząd ds. Oceny Ryzyka potwierdził tę diagnozę, ale trzeba pamiętać, że podgrzewacze i papierosy elektroniczne są tak samo uzależniające jak tradycyjne papierosy.

PS Philip Morris International z prezesem-Polakiem na czele

Dwa lata temu Jacek Olczak został nowym prezesem (CEO) Philip Morris International (PMI). To pierwszy Polak w historii, który objął stery globalnej firmy, działającej na ponad 180 rynkach i zatrudniającej blisko 73 tys. pracowników z całego świata.

PS 2 W 2019 roku Philip Morris uczcił wprowadzenie na rynek pierwszych w swoim portfolio urządzeń bez dymu IQOS

W związku z tym marka stworzyła niezwykły mural, symbolizujący przyszłość, w której firma oferuje rozwiązania nie wpływające negatywnie na środowisko.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij