Żabka kolejny raz zaskakuje. Trwają testy automatu z alkoholem

Żabka kolejny raz zaskakuje. Trwają testy automatu z alkoholem

W jednym z warszawskich sklepów Żabka Nano testowane jest nowe rozwiązanie. Klienci, podczas zakupu alkoholu, mogą skorzystać z innowacyjnej technologii. Żabka zapewnia, że jest to zgodne z prawem.

Żabka, znana z ciągłego wprowadzania nowych rozwiązań, ponownie zaskakuje swoich klientów. Tym razem innowacja, która pojawiła się w jednym z warszawskich sklepów Żabka Nano, może być zarówno powodem radości dla wielu fanów sieci, jak i źródłem wątpliwości czy krytyki.

Żabka od dawna słynie z wprowadzania różnych udogodnień w swoich punktach samoobsługowych, takich jak automaty do przygotowywania hot-dogów. Tym razem, w jednym z warszawskich oddziałów Żabka Nano trwają testy rozwiązania związanego ze sprzedażą piwa poprzez innowacyjny automat.

Już same testy spowodowały, że pojawiło się wiele pytań dotyczących sprzedaży alkoholu w ten sposób. Jednym z nich jest wątpliwość odnośnie tego, czy rozwiązanie może stworzyć ryzyko sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim. Żabka jednak zapewnia, że proces ten będzie ściśle kontrolowany, zarówno pod kątem wieku klientów, jak i ich trzeźwości. Dzięki temu firma zamierza przestrzegać obowiązujących przepisów i zapewnia, że nowe rozwiązanie jest zgodne z prawem.

– W jednym z autonomicznych sklepów Żabka Nano w Warszawie prowadzimy obecnie test sprzedaży piwa z wykorzystaniem innowacyjnego rozwiązania technologicznego. Odbywa się on zgodnie z przepisami prawa regulującego sprzedaż alkoholu w Polsce, po wcześniejszej weryfikacji klienta zarówno pod kątem trzeźwości, jak i wieku. Ponadto, od początku procesu zakupowego klient jest aktywnie informowany o szkodliwości spożycia alkoholu i braku możliwości jego sprzedaży dla osób niepełnoletnich  – podaje Żabka w komentarzu na portalu Telepolis.pl.

Żabka podkreśla również, że rozwiązanie ma służyć do sprzedaży niskoprocentowego alkoholu oraz spożywania go poza miejscem sprzedaży i nie w miejscach publicznych. Na ten moment nie ma pewności czy Żabka zdecyduje się na wprowadzenie takiego rozwiązania. 

PS Żabka przenosi się do wirtualnej rzeczywistości. Futurystyczny sklep dostępny na Roblox

To była kwestia czasu. Żabka dołącza do grona firm obecnych na platformie Roblox. Sieć uruchomiła tam swój sklep. Chętni użytkownicy będą mogli wziąć udział w edukacyjnej grze, w której do zdobycia są żappsy.

PS2 Żabka z nową usługą wypożyczania książek

W jednym ze swoich warszawskich sklepów Żabka wprowadziła usługę wypożyczania książek. Promocja czytelnictwa czy obejście zakazu handlu w niedzielę i święta?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij