Niku Banaie: innowacyjność popycha firmy naprzód

Niku Banaie: innowacyjność popycha firmy naprzód

Rozmawiamy z Niku Banaie, Chief Innovation Officer w agencji Isobar.

Niku Banaie obecnie piastuje stanowisko Chief Innovation Officer w agencji Isobar. Swoją karierę w branży rozpoczął w 2001 roku, kiedy został pierwszym Dyrektorem od Innowacji w domu mediowym Carat. W 2003 roku został zaproszony do współtworzenia Naked Communications, gdzie bardzo szybko został najmłodszym partnerem zarządzającym w Wielkiej Brytanii. W 2008 dołączył do agencji Isobar. W trakcie swojej kariery otrzymał szereg wyróżnień za pracę dla takich marek, jak Google, Nokia, Orange, E4, Honda i Adidas.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Od 2001 roku zajmujesz się zawodowo "innowacyjnością". Czym jest dla Ciebie innowacyjność? Czy Twoim zdaniem w jakiś sposób zmieniło się rozumienie tego terminu na przestrzeni tych wszystkich lat? Dziś wydaje się on być wszechobecny - wszystko jest "innowacyjne".

Tak, znaczenie tego terminu ewoluowało na przestrzeni ostatnich lat. Dla mnie innowacyjność to wymyślanie nowych sposobów wykonywania zadań oraz idei, które pomogą firmom w dokonywaniu pozytywnych zmian, popychających je naprzód. Innowacja to również patrzenie na rzeczy tak, jak nikt tego wcześniej nie robił. I wprowadzanie tych nowości do biznesu, aby uczynić go lepszym, efektywniejszym.

Gdybyś miał wymienić najważniejsze innowacje, które udało Ci się wprowadzić w życie, to co by to było?

Jest kilka rzeczy, z których jestem dumny. Do dobrze znanych należy akcja Nokia Singpost, która była jedną z najczęściej nagradzanych prac w branży reklamowej. Coś z czego jestem osobiście bardzo dumny, to stworzenie cyklu organizowanych na całym świecie hackathonów – zorganizowaliśmy je już w Bostonie, San Francisco i Londynie. Uczestniczący w nich designerzy i deweloperzy przez 36 godzin rozwijali projekty związane z określonym tematem. Ostatnia, londyńska edycja była poświęcona technologii NFC i była bardzo udana. Powstało wiele ciekawych projektów. Do jej wsparcia udało nam się zaangażować największe marki, m.in. O2, Samsunga, Google, ale także Adidasa.

W swoim wystąpieniu na Forum IAB skupiłeś się na technologiach społecznościowych - jakie Twoim zdaniem trendy im towarzyszące będą odgrywały największą rolę w najbliższej przyszłości?

So-lo-mo – social, localization, mobile. Ten termin jest już trochę oklepany, ale jestem przekonany, że połączenie geolokalizacji z elementami społecznościowymi zapakowane w urządzenia mobilne stanowi przyszłość. To zjawisko wywoła największą w ostatnich latach zmianę w tym, jak funkcjonują konsumenci i biznes, a tym samym wpłynie znacząco na marketing i rozwój marek.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij