Pinterest obchodzi 5 urodziny

Pinterest obchodzi 5 urodziny

W marcu tego roku Pinterest skończył 5 lat. Aplikacja ma obecnie na całym świecie jakieś 70 milionów użytkowników. Z tego ponad 80% to kobiety.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Największą popularnością Pinterest cieszy się w stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Przez cały czas swojego istnienia aplikacja zebrała około 50 bilionów przypięć na ponad bilionie tablic.

W Polsce wzrost zainteresowania Pinterestem widoczny był zwłaszcza w okresie sierpień – grudzień 2013 roku. Później ruch zaczął się stabilizować.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

W dużej mierze przyczyniło się do tego najprawdopodobniej wzrastające zainteresowanie Instagramem, które z kolei największy wzrost użytkowników odnotował w czerwcu 2014 roku.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

W 2012 roku w Polsce dużo mówiło się na temat potencjału i możliwości biznesowych Pinteresta. Dziś temat jakby ucichł. Często podkreśla się zwłaszcza niewymierne do nakładu pracy korzyści wynikające z prowadzenia platformy. Wiele firm, po początkowym boomie, zupełnie zrezygnowało z prowadzenia kont, albo przerzuciło się na Instagrama. Na razie nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała się zmienić.

 

Marta Ławrynkowicz
redaktor/dziennikarz Nowego Marketingu

 

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij