Co trzeci przedsiębiorca w Polsce jest zainteresowany pożyczką online

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Co trzeci przedsiębiorca w Polsce jest zainteresowany pożyczką online

Blisko 70 proc. Polaków twierdzi, że własna firma to dobra ścieżka rozwoju kariery, jednak jedynie 31 proc. widzi szansę na założenie własnego biznesu*. Pod względem liczby przedsiębiorstw Polska zajmuje 6 miejsce w Europie*. Bolączką małych i średnich firm bardzo często jest brak płynności...

...finansowej czy chwilowe zastoje w działalności. Z badania ekspertów wynika, że 41 proc. badanych przedsiębiorców uważa pozabankowe e-pożyczki za korzystne rozwiązanie dla firm z sektora MŚP*. Wśród głównych zalet respondenci wymieniają szybkość, bezpieczeństwo oraz przejrzyste warunki współpracy*.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Sektor MŚP od lat jest motorem napędowym polskiej gospodarki, jednak przedsiębiorcy prowadzący małe i średnie firmy wciąż mają niewiele dedykowanych sobie rozwiązań biznesowych. Pozabankowe pożyczki online świetnie przyjęły się na rynku klientów indywidualnych. Z badań ekspertów wynika, że 44 proc. Polaków spłaca pożyczkę ratalną czy chwilówkę w wysokości od 1 tys. do 10 tys. złotych*. Z roku na rok spada także odsetek nadmiernego zadłużenia w Polsce. Po prostu nauczyliśmy się pożyczać rozsądnie i odpowiedzialnie, nie bez znaczenia jest w tym przypadku systematyczna edukacja klientów” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.

Z badania pozyczkaportal.pl i aasadlabiznesu.pl wynika, że uzyskaniem dodatkowych środków finansowych najbardziej zainteresowani są przedsiębiorcy działający w branży budowlanej, transporcie, logistyce i handlu. To małe i średnie firmy działające w tych obszarach są najbardziej narażone na brak płynności finansowej czy chwilowe zastoje w działalności. Przedsiębiorcy często mimo braku zleceń czy zamówień muszą utrzymać całą załogę, a kiedy firmowe konto świeci pustkami jest z tym kłopot. W takiej sytuacji skutecznym rozwiązaniem mogą okazać się dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom pożyczki udzielane przez duże i stabilne instytucje pozabankowe. Firmy z sektora MŚP według szacunków ekspertów stanowią blisko 99 proc wszystkich przedsiębiorstw w Polsce i generują 66 proc. polskiego PKB, więc rozwiązania pomagające optymalizować ich działanie pozytywnie odbiją się również na polskiej gospodarce.

„Pożyczki online to sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie, więc wystarczy je skutecznie zaimplementować do sektora MŚP. Branża FinTech, czyli finanse i technologia rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie i przygotowanie oferty dla klientów biznesowych było jedynie kwestią czasu. Plusem pożyczek pozabankowych jest szybka decyzja, brak biurokracji oraz dostęp do pożyczki już od pierwszego dnia działalności firmy. To właśnie na tych rzeczach zależy polskim przedsiębiorcom w kryzysowych momentach, kiedy nie ma czasu na czasochłonne formalności” – dodaje Dominik Ciula, Sales and Marketing Manager Aasa Polska.

Niemal co siódmy Polak chce założyć własną działalność, natomiast już co drugi deklaruje, że jest do tego odpowiednio przygotowany*. W Polsce specyficzne jest jednak to, że firmy często zakładane są z konieczności – uważa tak, aż 47 proc. respondentów*. Polscy przedsiębiorcy z sektora MŚP charakteryzują się także wyjątkową pracowitością, ponad 40 proc. respondentów deklaruje, że w pracy spędza od 40 do 50 godzin tygodniowo6. Według badań ekspertów przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw oceniają warunki do rozwoju w 2016 roku jako umiarkowanie korzystne*.

Na polskim rynku pojawił się niedawno produkt w pełni dedykowany przedsiębiorcom z sektora MŚP. Jest to aasadlabiznesu.pl, gdzie o pożyczkę do 10 tys. zł starać się można już od pierwszego dnia działalności firmy, dla porównania w przypadku banków jest to, aż 6 miesięcy. Formalności zostały ograniczone do minimum. Do zaciągnięcia pożyczki potrzebny jest jedynie dowód osobisty właściciela przedsiębiorstwa oraz podstawowe informacje o profilu działalności i firmie. W przypadku problemów finansowych można wstrzymać naliczanie odsetek na okres 30 dni. Decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest w bardzo krótkim czasie, co z pewnością jest ważne dla osób prowadzących małe i średnie firmy. W sytuacjach kryzysowych czy chwilowych przestojach w działalności nie ma czasu na czekanie.

 

*Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
*Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
*Dane pozyczkaportal.pl i Aasa Polska
*Dane pozyczkaportal.pl i Aasa Polska
*Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych
*Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
*Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
*„Nowoczesne IT w MŚP 2015”
*„Barometr EFL”

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij