Bali wprowadza całkowity zakaz jednorazowego plastiku

Bali wprowadza całkowity zakaz jednorazowego plastiku
Od 23 czerwca br. na wyspie Bali oficjalnie obowiązuje zakaz używania plastikowych jednorazówek – dotyczy on nie tylko mieszkańców czy turystów, ale także przedsiębiorców.
O autorze
1 min czytania 2019-06-28

Wprowadzenie owego przepisu poprzedził sześciomiesięczny okres przejściowy, podczas którego gubernator Bali chciał sprawdzić, czy nowy zakaz będzie miał rację bytu. Okazało się, że mieszkańcy wyspy mają dojść zalegającego na plażach plastiku, który przeważnie turyści beztrosko zostawiają. 

Pod koniec 2018 roku wprowadzono więc zakaz używania reklamówek, sztućców czy słomek wykonanych z tworzyw sztucznych, natomiast właściciele okolicznych sklepów oraz restauracji dostali sześć miesięcy na stopniową eliminację plastiku w swoich firmach.

Wobec tego, nie tylko konsumenci czy turyści będą karani za korzystanie z jednorazówek, ale także przedsiębiorcy. 

Podobny zakaz w maju br. wprowadziły władze włoskiego miasta Capri. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Władze miasta Wałbrzych postanowiły walczyć z plastikiem – już od 1 maja br. obowiązuje zakaz używania plastikowych jednorazówek w instytucjach miejskich, a także na imprezach organizowanych przez miasto.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Parlament Europejski poparł wprowadzenie do 2021 roku zakazu sprzedaży jednorazowych sztućców, patyczków do uszu, słomek i mieszadełek z plastiku. Każda osoba, która nie zastosuje się do nowych zasad i będzie dalej zanieczyszczała środowisko, będzie musiała zapłacić wysoką karę.

PS3

Japonia jest jednym z największych producentów plastiku na świecie. Obecnie państwo to pracuje nad wprowadzeniem nowych przepisów, które zakazałyby dystrybucji darmowych torebek foliowych w sklepach. W ten sposób chce ono walczyć z zanieczyszczaniem mórz i oceanów.

PS4

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał rozporządzenie, w którym zakazał używania plastikowych jednorazówek w stołecznym ratuszu, urzędach dzielnicowych i wszystkich jednostkach organizacyjnych miasta.