Ekoklocki od LEGO i Vestas – metrowa turbina wiatrowa z elementami z plastiku pochodzenia roślinnego

By podkreślić zaangażowanie w działania na rzecz klimatu, LEGO we współpracy z wiodącym światowym dostawcą rozwiązań w zakresie zrównoważonej energii, firmą Vestas zaprojektowało zestaw ekoklocków, z których można ułożyć prawie metrową turbinę wiatrową.
O autorze
1 min czytania 2018-10-02

Firma Vestas zainstalowała już 65 000 turbin wiatrowych w około 80 krajach. Stworzona we współpracy z LEGO, zawierająca wyprodukowane z plastiku pochodzenia roślinnego elementy turbina wiatrowa ma około metr wysokości i wznosi się nad zalesionym wzgórzem, na którym stoi mały czerwony domek z ogrodem i umeblowanym tarasem. Cały zestaw składa się z około 800 klocków i jest odpowiedni dla dzieci powyżej 12 lat. Zestaw będzie dostępny w sprzedaży od 23 listopada.

– Dążymy do wywarcia pozytywnego wpływu na środowisko i angażujemy się w działania na rzecz klimatu, a także wykorzystujemy zrównoważone materiały w produktach i opakowaniach. Ta turbina wiatrowa celebruje nasze pierwsze kroki w realizacji tych ambicji i mamy nadzieję, że zainspiruje ona konstruktorów do zgłębienia wiedzy na temat energii odnawialnej. W sierpniu wypuściliśmy pierwsze elementy LEGO pochodzenia roślinnego, a teraz nasi fani na całym świecie mogą kupić zestaw LEGO zawierający te unikalne elementy – mówi Tim Brooks, wiceprezes ds. ochrony środowiska w Grupie LEGO.

Nowa kolekcja marki jest elementem strategii zrównoważonego rozwoju LEGO – do 2030 roku firma chce produkować większość swoich produktów i opakowań z ekologicznych i przyjaznych środowisku materiałów.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

W celu ochrony środowiska coraz więcej firm decyduje się na wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyclingu i podejmuje działania w celu ograniczenia wytwarzania plastiku. O ciekawych przykładach takich działań możecie przeczytać w materiale 5 światowych marek, które rozpoczęły ekologiczną rewolucję.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Wystawa „Last Straw” w londyńskim Muzeum Designu jest symbolicznym pożegnaniem IKEI z plastikowymi słomkami jednorazowego użytku w marketach w Wielkiej Brytanii i Irlandii.