W sklepie można kupić produkty o połowę taniej albo za symboliczną opłatą Dostaniemy tam żywność, ubrania i chemię. Warto wiedzieć, że nie jest to towary wybrakowane, czy gorszej jakości – wiele z nich nie różni się niczym od tych w zwykłych sklepach, a część z nich ma po prostu krótszą datę ważności. Produkty są pozyskiwane za mniejszą kwotę od producentów, którzy musieliby zapłacić za ich utylizację. Dzięki Spichlerzowi jedzenie się nie marnuje i dociera do tych najbardziej potrzebujących.
– Przywracamy godność osobom, które do nas przychodzą. To nie jest nic darmowego. Osoby, które do nas przychodzą same, świadomie podejmują decyzje, jakich zakupów dzisiaj dokonać – mówi dla TVN24 Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce, która otworzyła sklep socjalny Spichlerz.
Zobacz również
Warto wiedzieć, że sklep socjalny jest otwarty dla wszystkich klientów tylko w soboty – w pozostałe dni tygodnia z oferty mogą skorzystać tylko wybrani. Ideą sklepu jest pomoc osobom najuboższym, dlatego zakupy mogą zrobić jedynie zgłoszeni do Ośrodka Pomocy Społecznej. Przyzwolenie na zrobienie zakupów może wydać też sama fundacja, która uzna, że wybranej osobie lub rodzinie należy się wsparcie.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
Zainteresowanie samorządów, które pomagają fundacji jest pozwala zakładać, że wkrótce w Polsce pojawią się kolejne sklepy socjalne.
Słuchaj podcastu NowyMarketing