#GastroPomaga i #PosiłekDlaLekarza – Restauracje z całej Polski wspierają lekarzy w walce z koronawirusem

#GastroPomaga i #PosiłekDlaLekarza – Restauracje z całej Polski wspierają lekarzy w walce z koronawirusem
Coraz więcej restauracji z całej Polski włącza się w akcje #PosiłekDlaLekarza oraz #GastroPomaga, w ramach których lokale przekazują darmowe posiłki do szpitali, gdzie personel medyczny walczy z pandemią koronawirusa.
O autorze
1 min czytania 2020-03-18

Ostatnimi dniami coraz częściej jesteśmy świadkami tworzenia się niesamowitych inicjatyw, które wspierają osoby najbardziej zaangażowane w walkę z koronawirusem – czyli personel medyczny. To oni wszak opiekują się zarażonymi wirusem pacjentami, pracując czasem po kilkanaście godzin dziennie. 

Z tego więc powodu zapoczątkowana została akcja pod hasłem #GastroPomaga, którą zainicjowała gdyńska restauracja Muszla. W jej ramach lokal przekazuje pizze personelowi medycznemu Szpitala Miejskiego w Gdyni. 

O akcji szybko zrobiło się głośno w mediach społecznościowych, dzięki czemu coraz więcej trójmiejskich restauracji postanowiło dołożyć swoją cegiełkę i również przekazywać darmowe posiłki pracownikom medycznym, strudzonym w walkach z koronawirusem. 

To jednak nie wszystko – w internecie coraz popularniejsza staje się też akcja społeczna pod hasłem  #PosiłekDlaLekarza, którą zainicjowali: Spontaniczny Sztab Obywatelski, Stowarzyszenie Niskie Składki, Fundacja Otwarty Dialog ze wsparciem Patryka Wachowca (FOR). W ramach inicjatywy zachęcają społeczeństwo do przekazywania datków na darmowe posiłki, które trafią w ręce osób przebywających w szpitalach i tych, które się nimi opiekują.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Do akcji przystąpiło już ponad 400 lokali. Więcej informacji na temat inicjatywy znajduje się na stronie. 

zdjęcie główne: facebook.com/muszlagdynia

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Od kilku dni w internecie coraz popularniejsza staje się akcja #zostanwdomu, której celem jest zachęcenie społeczeństwa do pozostania w swoich czterech kątach z powodu panującej epidemii koronawirusa. Swoje zaangażowanie w inicjatywę pokazały także liczne organizacje pozarządowe. W jaki sposób?

PS2

Koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej i zbiera coraz większe żniwa. W celu wyjścia naprzeciw tej trudnej sytuacji wiele marek zdecydowało się wesprzeć swoich klientów na różne sposoby.