Internauci korzystający z adblocka nie będą mieli dostępu do YouTube’a

Internauci korzystający z adblocka nie będą mieli dostępu do YouTube’a
YouTube rozpoczął proces blokowania dostępu do serwisu dla osób, które nie chcą oglądać reklam i używają w tym celu adblocków. Takie działanie ma zachęcić użytkowników do zakupu usługi subskrypcyjnej YouTube Premium.
O autorze
1 min czytania 2023-05-12

Ilość reklam w serwisie YouTube jest zatrważająca, przez co oglądanie filmów staje się irytujące. Użytkownicy próbowali je omijać i w tym celu instalowali wtyczki, które blokowały pojawiające się dodatkowe treści. Okazuje się, że nie będzie to już skuteczne.

O braku możliwości korzystania z YouTube z włączonym blokerem reklam poinformował na początku maja br. jeden z użytkowników Reddita, który opublikował wpis z dołączonym screenem, gdzie można przeczytać, że „blokery reklam nie są dozwolone na YouTube”. 

W komunikacie pojawia się również informacja o tym, że YouTube jest darmowy dla użytkowników na całym świecie właśnie dzięki reklamom oraz o możliwości zakupu usługi YouTube Premium.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing

To tylko eksperyment 

Serwis Dexerto postanowił poprosić o oficjalny komentarz rzecznika prasowego YouTube.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

– Prowadzimy mały eksperyment na całym świecie, który zachęca widzów z włączonymi blokerami reklam do zezwolenia na reklamy w YouTube lub wypróbowania YouTube Premium. Wykrywanie programów blokujących reklamy nie jest niczym nowym, a inni wydawcy regularnie proszą widzów o wyłączenie programów blokujących reklamy – powiedział rzecznik w oświadczeniu dla Dexerto. 

PS YouTube nadal monetyzuje treści szerzące dezinformacje związane z nauką o klimacie

W 2021 r. YouTube poinformował, że zakaże umieszczania reklam w filmach, które rozpowszechniają dezinformację lub szerzą sprzeczne dane na temat klimatu. Zmiany nadal nie zostały jednak wprowadzone.

PS 2 YouTube wycofuje nakładki reklamowe, które przeszkadzały widzom

YouTube wycofał jeden ze swoich najdłużej działających formatów reklam. „Overlay ads”, czyli nakładki reklamowe nie wyświetlają się w serwisie od kwietnia br.