Lego stworzyło zestaw klocków upamiętniający scenę z kultowego filmu „Szczęki”

Lego stworzyło zestaw klocków upamiętniający scenę z kultowego filmu „Szczęki”
Kolekcja klocków Lego powiększa się, a wszystko za sprawą zestawu stworzonego dla wszystkich miłośników filmu „Szczęki”. Niespełna 1,5 tys. elementów pozwoli odtworzyć kultową scenę z kinowego przeboju.
O autorze
1 min czytania 2024-07-11

Nadchodzi prawdziwa gratka dla fanów Lego i filmowych przeżyć. Firma produkująca klocki stworzyła zestaw, dzięki któremu już niebawem każdy będzie mógł mieć na półce kultową scenę z czołowego dreszczowca lat 70. XX wieku. Zestaw „Jaws” (pol. „Szczęki)” to 1497 elementów, po których złożeniu naszym oczom ukaże się scena ataku rekina-ludojada na łódź Orca.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W zestawie nie zabraknie figurek filmowych bohaterów, a także dbałości o szczegóły jeśli chodzi o budowę łodzi. Fani Lego będą mogli zbudować m.in. regulowany bom i odnaleźć elementy przedstawiające rewolwer czy kompas, którego używają bohaterowie filmu.

Poza zestawem klocków, który w ogólnej sprzedaży pojawi się 6 sierpnia 2024 roku (dla członków społeczności Lego Insiders 3 sierpnia), przedstawiciele Lego nawiązali również współpracę ze Stevenem Spielbergiem i Universal Products & Experiences. W ten sposób powstał 90-sekundowy filmik zatytułowany „JAWS… in a Jiffy”. W zabawny i charakterystyczny dla Lego sposób nawiązuje on do „Szczęk”, przypominając widzom ważne sceny z kinowego hitu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS LEGO zbudowało makietę kortu tenisowego na urodziny Igi Świątek

Dziś, 31 maja 2024 roku, cały sportowy świat śpiewa „100 lat” Idze Świątek. Do urodzinowych życzeń dołączyła firma LEGO, która w prezencie podarowała tenisistce makietę kortu stworzoną z kilkunastu tysięcy elementów.

PS2 Weź zabawę w swoje ręce! LEGO® stworzyło Strefę Zabawy w Warszawie

Przed nami Dzień Dziecka. Aby stworzyć okazję do celebracji tego dnia w rodzinnej atmosferze, grupa LEGO wystartuje z przestrzenią łączącą kreatywne aktywności z międzypokoleniową zabawą. Po raz pierwszy w historii powstanie Strefa Zabawy LEGO, w której to dzieci zadecydują o przebiegu swojej zabawy i wraz z rodzicami poznają świat LEGO.