Głównym naukowcem wspierającym projekt był dr Paul Scott. Między innymi dzięki niemu udało się opracować mechanizm, który łączy skan mózgu za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI) oraz najnowocześniejszej technologii uczenia maszynowego, by finalnie dosłownie odtworzyć wspomnienia z umysłu.
Pierwszą osobą, której wspomnienia przeniesiono na papier została Nicole Toum, pracownica socjalna z Sydney w Australii. Mózg kobiety był skanowany tysiące razy, podczas gdy patrzyła na obrazy i wyobrażała sobie różne sceny w głowie, ucząc w ten sposób algorytm rozpoznawania aktywności jej mózgu.
Zobacz również
-
Centralizacja i personalizacja: podwójna moc obsługi klienta w social media [WEBINAR]
-
#PrzeglądTygodnia [30.08-05.09.24]: najlepsze kampanie sierpnia 2024, zmiany na Allegro, reakcja x-kom na nagranie zwolnionej po urlopie macierzyńskim pracownicy
-
#PolecajkiNM cz. 22: Media Reactions 2024, „Ciemna strona influencer marketingu”, inkluzywna obsługa klienta
Następnie przeprowadzono eksperyment, który skupiał się głównie na wspomnieniach, których Nicole nie udało uchwycić się na zdjęciach. Kobieta wybrała momenty z jej życia związane z ojcem. Urządzenie [Mind]ography miało za zadanie zrekonstruować te chwile. Finalny produkt pojawił się w China Heights Gallery w ramach jednej z wystaw.
fot. Fujifilm
#PolecajkiNM cz. 22: Media Reactions 2024, „Ciemna strona influencer marketingu”, inkluzywna obsługa klienta
– Te obrazy nie są po prostu kopią 1 do 1 tego, co widziała w przeszłości. Odzwierciedlają więcej aktywności mózgu niż to – jej historię, jej wspomnienia, jej emocje. Myślę, że wyniki są bardziej znaczące – powiedział dr Paul Scotti, wiodący naukowiec badawczy.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
fot. Fujifilm
– Sercem naszej marki instax™ są wspomnienia. Jesteśmy zachwyceni wynikami naszego projektu Mindography, w którym utalentowany zespół badawczy ożywił cenne wspomnienia z umysłu Nicole i uczynił je namacalnymi, aby podzielić się nimi ze światem – powiedziała Mary Georgievski, dyrektor generalna ds. obrazowania fotograficznego w FUJIFILM Australia.
Zdjęcie główne: instax
PS Marka Greenies zachęca: zinterpretuj myśli swojego psa dzięki narzędziu opartemu na AI
Marka karm i przekąsek dla psów Greenies stworzyła translator psich myśli oparty na AI. W ten sposób chce zbierać opinie na temat tego, czy psiakom smakują ich nowe przysmaki, a opiekunowie czworonogów mogą jeszcze bardziej zbliżyć się do swoich pupili.
PS2 „AI & Me”: jak widzi nas sztuczna inteligencja?
„AI & Me” to instalacja będąca próbą odpowiedzi na pytanie o to, co wie o nas sztuczna inteligencja. Maszyna ocenia ludzi na podstawie wyglądu, a jej powstanie ma być pretekstem do rozmowy o etycznym wymiarze istnienia AI w naszym życiu.