Netflix promuje serial „Nasza planeta” muralem przykrytym plastikowymi butelkami

Netflix promuje serial „Nasza planeta” muralem przykrytym plastikowymi butelkami
W ramach promocji nowego serialu Netfliksa „Nasza planeta” w Warszawie pojawił się specjalny mural, jednak został on przykryty plastikowymi butelkami. Ma to na celu zwrócenie uwagi na na rosnący problem zanieczyszczania Ziemi odpadami.
O autorze
1 min czytania 2019-04-08

W piątek 5 kwietnia na platformie Netflix miał swoją premierę nowy serial zatytułowany „Nasza planeta”. Zwraca on uwagę m.in. na to, w jaki sposób zmiany klimatyczne wpływają na życie na Ziemi i niszczą naturalne piękno naszej przyrody.

W ramach promocji nowej produkcji, w Warszawie na skrzyżowaniu ulic Brackiej i Kruczej pojawił się mural, który jednak został… przysłonięty. I to nie byle czym, bo plastikowymi butelkami. W ten sposób zwrócono uwagę na problem rosnącego przeładowywania naszej planety odpadami.

Za przygotowanie kreacji odpowiada Good Looking Studio.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing

zdjęcia: instagram.com/naekranie_pl

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS

Tutaj znajdziecie inne ciekawe przykłady wykorzystania murali.

PS2

W 2018 roku Netflix został partnerem Marszu Równości i Poznań Pride Week. Na jednej z kamienic w centrum miasta powstał tęczowy mural z bohaterką serialu „Orange Is the New Black”.

PS3

W celu promocji nowego sezonu serialu „Orange is the new black”, Netflix stworzył spot z udziałem Magdy Gessler, oceniającej więzienną kuchnię jednej z bohaterek filmu.

PS4

Netflix kolejny raz zaskoczył promocją jednego ze swoich seriali w Polsce. W krótkim wideo aktorzy znani z serialu „Sex Education” próbują poprawnie wymówić słowa takie jak siusiak czy jaja i odgadnąć ich znaczenie.

PS5

W spocie promującym stand-up Ellen DeGeneres, Netflix wykorzystał wątek wizualizacji, odnosząc się tym samym do filmu Łukasza Jakóbiaka, który zwizualizował sobie występ u słynnej komiczki.